https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/de584085097dbcc290d237ea48ccd97c-38d4b94fa45438fbac53.png
Ercüment Tunçalp

Altay'ı mutlaka yenmemiz lazım !

15-04-2023 17:19 1874 kez okundu.

Eyüpspor’u perişan eden bir kadro Altay’ı mı yenemeyecek ?

Sakın kimse böyle bir düşünce içine girmesin. Zaten bu bilinmezlik futbolu çekici hale getiriyor.

En önemlisi 6 puanlık bir maça çıkacak olmamızdır. Yani Eyüpspor maçından daha kritik bizim için…

Normal şartlarda yaşlı bir kadroya sahip olan rakibimizin enerjisi bizim takıma karşı yetmez. Bu bakımdan sabırlı davranıp, yakıtlarının biteceği dakikaları beklememiz gerekiyor.

Birçok defa denizi geçip derede boğulduğumuz zamanlar yaşadık. Pazartesi günü öyle olmamalıdır !

Rakibin 42 yaşındaki stoperi İbrahim Öztürk bir zamanlar kartaldı…

Şimdi ise bana göre takımının en zayıf halkası. Üzerine oynanmalıdır…

Bunu da en iyi bilecek olan Sinan Kaloğlu’dur.  

Sol bek Özgür Özkaya’da yolun sonuna yaklaşmış, 35’likler kervanına dahil olmuştur. Bir diğer 35’lik, eleğini duvara asmış olan Ceyhun Gülselam’dır.     

Takımın en tehlikelisi santrafor Marco Paixao olmasına rağmen 38 yaşındaki futbolcunun da yalnızlığını artırmamız gerekir. Hoca etrafına öreceği çemberi mutlaka daraltacaktır.

Deniz Kadah’da diğer arkadaşları gibi başarılı yılların ardından son limana yanaşmıştır. 37 yaşın olgunluğu (!) ile işimizi kolaylaştıracağına inanıyorum.

Altay’ın gençleri ise, transfer yasağı olduğu için zorunlu dolgu malzemeleridir.

Eksik yerler için U 19’a sıralı davetiye çıkartmaktalar. Dolayısıyla onların da tecrübe ve motivasyon eksikleri bulunmaktadır.

Bizim yeni kadromuz işi bu zamana kadar çözmeliydi ama maalesef olmadı !

Şimdi daha da geç olmadan bu işi halletmeliyiz. Bu maçı alırsak geriye bir 6 puanlık Erzurumspor maçı daha kalıyor ki onu da sonra düşünürüz.

Bu maçı alırsak Altay ile puan farkımız 1’e iniyor ama Altınordu ile farkımız 2 olarak sürüyor.

Ümidimizi sonraki haftalara taşıyabilmek için Haydi Gençler !     

Neler Söylendi?

Okan

Lütfen herkes maça gelsin.ögrenciler ücretsiz.eşimizi,çocuğumuzu,arkadasımızı alıp eryamanda olalım.HAYDİ GENÇLER! 5 ay önce

DİĞER YAZILARI Mücadele ve cesur futbol yeter Derinliği olmayan kadronun başarısı Futbol aklı üzerine... Çıkış sürüyor... Dünyada eşine az rastlanan... Galibiyeti kaçırdık ! Yeni sezon hayırlı olsun Böyle olacağı belliydi ! Tuhaf transferler devam ediyor Gençlerbirliği scout ekibi... Hedef kümede kalmak ! Fenerbahçe karşısında gençleri denemek ! Hayırlı uğurlu olsun ! 'Baba bizi bırakma' filmi sinemamızda ! Geçtiğimiz sezon ders olmalı ! Arda Güler'i keşfeden Gençlerbirliği'dir Aramızda şaşıran var mı? Bodrum tatili arası Sinan Kaloğlu'nun haklı çağrısı Yeni sezon öncesi manzara Letonya zaferi ! Bu kaçıncı veda ! Spor kulüplerinin şirketleşmesi Sadece alt yapı ile olmaz ! Başkan yine çark etti ! Bir sene içinde dördüncü kongre ! Zorunlu bir sezon sonu yazısı ! Sevindiğimiz şeye bakın ! Her şey son haftaya kaldı ! Küme düşmenin kalkmasına ümit bağlayanlar 6 puanlık maç bizim oldu ! Erzurumspor maçına moralli çıkacağız İşimiz giderek zorlaşıyor ! Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi ! Dört galibiyetin birincisi geldi ! Yol kısaldı, zaman azaldı ! Eskiden olsa hoca ile 2 defa vedalaşmıştık Futbolda adalet isteyen yok ! Hâlâ o görevlerde neden kalıyorsunuz ? Kızlarımız iyi başladı Yine hayaller gerçek olmadı ! Cumhuriyetin Gençleri 100 yaşında Okan Gedikali kardeşimizi kaybettik Lige verilen ara yaramamış ! Takım olduk ! Her maç final ! Galibiyet orucunu bozduk ! Yine şansa bağladılar ! Çekirdekçilere sorular... Vay vay vay ! Ligin 2. yarısı başlıyor Bu kadar da olur mu? İroniyi de gerçek sandılar İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor ! Geç kaldınız ! Hani satmaya gelmemiştiniz ! En kolay şey eleştirmekmiş ! Yasağı kaldırmaya gerek kalmadı Neşeniz daim olsun ! Mustafa Dalcı iyi hocadır ! Uçuş serbest ! Ligi kaybettik, parayı kaybetmeyelim ! Orada kimse var mı ? Hocam siftah ne zaman? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Artık gerçeği görelim ! Zaman yok düşüyoruz ! Başkana birkaç tavsiye Gençlerbirliği Başkanvekili Kubilay Güvenç Güven olmazsa... Hani şeffaf olacaktınız ! Milli Takım hocasından inciler... Gençlerbirliği'nde kongreye doğru... Metin Hoca iyi dayandı... İlk defa mı yetersiz hakemle oynadık? Para ne için lazım ? Süper direniş ama yetmez ! Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek ! Bu kafalarla olmaz ! Gençlerbirliği'nde çekirdekçilerin istediği oldu ! Anlamak istemiyorlar ! Ligin en zayıf iki takımı... Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !
"" Tercüme