https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/de584085097dbcc290d237ea48ccd97c-38d4b94fa45438fbac53.png
Ercüment Tunçalp

Erzurumspor maçına moralli çıkacağız

28-04-2023 23:12 3175 kez okundu.

Takım mücadele etti ve eksik kalsa da Süper Lig hedefi olan Bodrumspor’u yendi. Şimdi geçtiğimiz haftaya başlarken bulunduğumuz 2 puan farklı olan yerimize geri döndük. Erzurumspor deplasmanda Bandırmaspor’u yenince hesaplarımız bozulmuştu…   

Önümüzdeki hafta İstanbul’da oynayacağımız maçta tek hedefimiz galibiyettir… 

Galibiyetimiz halinde rakibimizi arkada bırakmamız ise şarta bağlı…

Rakibimizin Salı günü oynayacağı Sakaryaspor maçından puan çıkartamaması lazım. Eğer berabere kalırlarsa bizim onları en az 2-0 yenmemiz gerekiyor. Zira gol averajı onların lehine gözüküyor.  

Zayıf tarafımız ise o maça üçüncü kaleci ile çıkacak olmamızdır…

Dolayısıyla erken havaya girmenin ve takımı da o havaya sokmanın hiç zamanı değildir.

Buradan uyarıyorum; kendi kendimizin rakibi olmayalım !

Bu maça mutlaka üst klasmandan bir hakem verilmelidir. Zira hem zorluk derecesi hem de önem seviyesi en yüksek birinci maçtır. Yönetimin diğer kulüplerin yaptığı girişimlere benzer tavrı şimdiden göstermesini dilerim.  

Bu gün kısa kesiyorum ve rakibimizin Salı günkü maçını bekliyorum.

Elbette şimdilik Sakaryaspor’u destekliyoruz…

Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI Mücadele ve cesur futbol yeter Derinliği olmayan kadronun başarısı Futbol aklı üzerine... Çıkış sürüyor... Dünyada eşine az rastlanan... Galibiyeti kaçırdık ! Yeni sezon hayırlı olsun Böyle olacağı belliydi ! Tuhaf transferler devam ediyor Gençlerbirliği scout ekibi... Hedef kümede kalmak ! Fenerbahçe karşısında gençleri denemek ! Hayırlı uğurlu olsun ! 'Baba bizi bırakma' filmi sinemamızda ! Geçtiğimiz sezon ders olmalı ! Arda Güler'i keşfeden Gençlerbirliği'dir Aramızda şaşıran var mı? Bodrum tatili arası Sinan Kaloğlu'nun haklı çağrısı Yeni sezon öncesi manzara Letonya zaferi ! Bu kaçıncı veda ! Spor kulüplerinin şirketleşmesi Sadece alt yapı ile olmaz ! Başkan yine çark etti ! Bir sene içinde dördüncü kongre ! Zorunlu bir sezon sonu yazısı ! Sevindiğimiz şeye bakın ! Her şey son haftaya kaldı ! Küme düşmenin kalkmasına ümit bağlayanlar 6 puanlık maç bizim oldu ! İşimiz giderek zorlaşıyor ! Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi ! Altay'ı mutlaka yenmemiz lazım ! Dört galibiyetin birincisi geldi ! Yol kısaldı, zaman azaldı ! Eskiden olsa hoca ile 2 defa vedalaşmıştık Futbolda adalet isteyen yok ! Hâlâ o görevlerde neden kalıyorsunuz ? Kızlarımız iyi başladı Yine hayaller gerçek olmadı ! Cumhuriyetin Gençleri 100 yaşında Okan Gedikali kardeşimizi kaybettik Lige verilen ara yaramamış ! Takım olduk ! Her maç final ! Galibiyet orucunu bozduk ! Yine şansa bağladılar ! Çekirdekçilere sorular... Vay vay vay ! Ligin 2. yarısı başlıyor Bu kadar da olur mu? İroniyi de gerçek sandılar İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor ! Geç kaldınız ! Hani satmaya gelmemiştiniz ! En kolay şey eleştirmekmiş ! Yasağı kaldırmaya gerek kalmadı Neşeniz daim olsun ! Mustafa Dalcı iyi hocadır ! Uçuş serbest ! Ligi kaybettik, parayı kaybetmeyelim ! Orada kimse var mı ? Hocam siftah ne zaman? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Artık gerçeği görelim ! Zaman yok düşüyoruz ! Başkana birkaç tavsiye Gençlerbirliği Başkanvekili Kubilay Güvenç Güven olmazsa... Hani şeffaf olacaktınız ! Milli Takım hocasından inciler... Gençlerbirliği'nde kongreye doğru... Metin Hoca iyi dayandı... İlk defa mı yetersiz hakemle oynadık? Para ne için lazım ? Süper direniş ama yetmez ! Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek ! Bu kafalarla olmaz ! Gençlerbirliği'nde çekirdekçilerin istediği oldu ! Anlamak istemiyorlar ! Ligin en zayıf iki takımı... Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !
"" Tercüme