https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/de584085097dbcc290d237ea48ccd97c-38d4b94fa45438fbac53.png
Ercüment Tunçalp

Bu kafalarla olmaz !

29-08-2022 12:32 3692 kez okundu.

Maçtan sonra yayın yapıyorlar. “Oh be yaş ortalaması 21 olan takımla oynamak ne güzel” diyerek sahneyi kuruyorlar. Güya bunu bir eksiklik olarak değil marifet sınıfına sokacaklar…

Bir programa çıkıyorsanız önce dersinize çalışacaksınız. Sahaya çıkan 14 futbolcumuzun yaş ortalaması 23,6 dır. Üstelik az rastlanan bir şey de değildir, çaresizliğin getirdiği bir zorunluluktur.  

Yani bizim isteğimizle olmamıştır.

Hani bir yerlere selam gönderecekler ya; sanki yönetimin özellikle tercihi ile oluşmuş bir durum olarak sunuyorlar. Yahu Türkiye’de finansal açıdan zora girmiş bütün takımlar yaş ortalaması düşük kadrolarla oynuyorlar. Ne kadar eksiliyorlarsa alt yapıdan o kadar takviye…

Yani marifet olmadığı gibi çıkmaz sokağın tam ortasıdır. Eskişehirspor, Bursaspor şimdi neredeler ?

“Hakem nasıl bir penaltı verdi ?” diyorlar.

Maç esnasında göremediyseniz daha sonra defalarca seyretme imkanınız var. 20 numaralı Abdullah hiç gerek yokken önündeki rakibini itiyor, göremediniz mi ?

Geliyoruz, hocamız Metin Diyadin’in her maç sonu tekrar ettiği ama bu çok bilen arkadaşların hiç itibar etmediği haykırışlara… 

“Gençlerbirliği camiasına sesleniyorum; transfer yasağının bir an evvel kaldırılması gerekiyor. Camianın önde gelenlerinin bir araya toplanması lazım. Bu çocuklar ve bizler kulüp, forma adına her şeyimizi ortaya koyuyoruz. Onlara destek verecek oyuncuların kadroya katılmaları gerekir.”

Hoca ancak bu kadarını söyleyebiliyor. Ben biraz daha açayım…

“Bu yetersiz kadroyla düşeriz. Transfer tahtası açılmazsa sakın işin sonunda faturayı bana çıkartmayın, haklı olamazsınız” demek istiyor.

Fikstürdeki ilk maçlarımızın içinde henüz ağır toplar yok. Bir an düşünelim; bu defansla Eyüpspor, Bodrumspor, Bandırmaspor ve Samsunspor gibi takımlarla oynayacağız. Şu anda bile bizden fazla gol yiyen tek takım var. Yani ligin en çok gol yiyen takımı olma ihtimalimiz bulunuyor.

Zayıf taraflarımızla ilgilenmek yerine mağlup olduğumuz her maçı hakemin üzerine yıkın gitsin. Ne kadar kolay değil mi ?

Sakın itiraz etmeyin, hepsi arşivde duruyor.

Evet hakem rakibin yatarak vakit geçirmesine kayıtsız kaldı. Peki bu ilk defa mı oluyor ?

Türk futbolunun genel hastalığıdır !

Pendikspor skoru önde götürdüğü için yerde vakit geçiren onlardı…

Biz önde olsaydık aynı şeyi yapmayacak mıydık ?   

Galip geldiğimiz maçların son bölümlerine bir göz atıverin…

Yani iğne-çuvaldız meselesi !

Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI Kadro değerin kadar iddian olur ! Skor değil eksik kalmak kötü ! Mücadele ve cesur futbol yeter Derinliği olmayan kadronun başarısı Futbol aklı üzerine... Çıkış sürüyor... Dünyada eşine az rastlanan... Galibiyeti kaçırdık ! Yeni sezon hayırlı olsun Böyle olacağı belliydi ! Tuhaf transferler devam ediyor Gençlerbirliği scout ekibi... Hedef kümede kalmak ! Fenerbahçe karşısında gençleri denemek ! Hayırlı uğurlu olsun ! 'Baba bizi bırakma' filmi sinemamızda ! Geçtiğimiz sezon ders olmalı ! Arda Güler'i keşfeden Gençlerbirliği'dir Aramızda şaşıran var mı? Bodrum tatili arası Sinan Kaloğlu'nun haklı çağrısı Yeni sezon öncesi manzara Letonya zaferi ! Bu kaçıncı veda ! Spor kulüplerinin şirketleşmesi Sadece alt yapı ile olmaz ! Başkan yine çark etti ! Bir sene içinde dördüncü kongre ! Zorunlu bir sezon sonu yazısı ! Sevindiğimiz şeye bakın ! Her şey son haftaya kaldı ! Küme düşmenin kalkmasına ümit bağlayanlar 6 puanlık maç bizim oldu ! Erzurumspor maçına moralli çıkacağız İşimiz giderek zorlaşıyor ! Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi ! Altay'ı mutlaka yenmemiz lazım ! Dört galibiyetin birincisi geldi ! Yol kısaldı, zaman azaldı ! Eskiden olsa hoca ile 2 defa vedalaşmıştık Futbolda adalet isteyen yok ! Hâlâ o görevlerde neden kalıyorsunuz ? Kızlarımız iyi başladı Yine hayaller gerçek olmadı ! Cumhuriyetin Gençleri 100 yaşında Okan Gedikali kardeşimizi kaybettik Lige verilen ara yaramamış ! Takım olduk ! Her maç final ! Galibiyet orucunu bozduk ! Yine şansa bağladılar ! Çekirdekçilere sorular... Vay vay vay ! Ligin 2. yarısı başlıyor Bu kadar da olur mu? İroniyi de gerçek sandılar İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor ! Geç kaldınız ! Hani satmaya gelmemiştiniz ! En kolay şey eleştirmekmiş ! Yasağı kaldırmaya gerek kalmadı Neşeniz daim olsun ! Mustafa Dalcı iyi hocadır ! Uçuş serbest ! Ligi kaybettik, parayı kaybetmeyelim ! Orada kimse var mı ? Hocam siftah ne zaman? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Artık gerçeği görelim ! Zaman yok düşüyoruz ! Başkana birkaç tavsiye Gençlerbirliği Başkanvekili Kubilay Güvenç Güven olmazsa... Hani şeffaf olacaktınız ! Milli Takım hocasından inciler... Gençlerbirliği'nde kongreye doğru... Metin Hoca iyi dayandı... İlk defa mı yetersiz hakemle oynadık? Para ne için lazım ? Süper direniş ama yetmez ! Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek ! Gençlerbirliği'nde çekirdekçilerin istediği oldu ! Anlamak istemiyorlar ! Ligin en zayıf iki takımı... Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !
"" Tercüme