https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/de584085097dbcc290d237ea48ccd97c-38d4b94fa45438fbac53.png
Ercüment Tunçalp

Başkana birkaç tavsiye

03-10-2022 13:07 3774 kez okundu.

Her yeni yönetimin çevresinde bir ‘cin fikirliler grubu’nun oluşması hiç ihtimal dışı değildir. Bunlar azınlıkta kalsalar da karar vericiler üzerindeki etkileri inkar edilemez. Acele davranmak ise zaten bu işin fıtratında var !    

Örnek, genel kurulda alınan kararın öyle veya böyle mahkemeden dönmesidir…

Şimdi de naylon üyeleri sileceğiz diye yola çıkıp, aidatlarını ödemeyenleri de, “gözünün üstünde kaşın var diyenleri de göndereceğiz” aşamasına gelindiyse, o hamleyle de netice almak mümkün değildir !

Evet biliyorum, size göre şirketleşme ve birçok gerekli kararları almak için mutlaka toptan bir eleme ve yeni sadık üye kayıtları gerekiyor. Bunu kongre sonrasında yazdığım yazıda ben zaten açıklamış ve hatta sayı da vermiştim. Hiç üye silmezseniz size sağlam 2000 yeni üye lazım…

Ancak bunun zahmetli olduğu görülmüş olacak ki; yuvarlak hesap, önce toplam sayıyı 1250’den 750’ye indirip, 600 yeni üyeyle de hedefe varmak  hesaplanmış olabilir.

Yeni üye sayısı toplam 1350 olacak, dışardan gelecek 600 yandaş ve içerdeki 300 gönüldaşla birlikte en az üçte iki çoğunluğa ulaşmak mümkün kılınacak…

Yani evdeki hesap bu… 

Ama çarşıya çıkınca bu hesabın tutmayacağı görülecektir !

Çünkü toptancı bir anlayışla “500 kişiyi silelim” dediğinizde naylon üyeyi bile silemezsiniz. Genel Kurulda tek tek oylanması gerekir. Üyelikten çıkartma nedeni ortaya konur, kabul görürse genel kurul kararıyla elbette netice alınır.

Ama bu toplantı kaç gün sürer ona garanti vermek zor…

Yoksa bu kadar kolay olsa; her göreve gelen heyet karşı cephedekileri siler ve yıllarca huzur içinde o koltuklarda kalırlar.  

Sonuç olarak; şu anda kulübün bunca derdi varken bu işe sıra gelmemelidir.

En önemli güncel sorun; boş olan kasanın dolmasıdır. Şeffaflık sözünüze dayanarak, 1. hafta sonu itibariyle tahsilat miktarını öğrenmek isteriz. Malum, geçmişte verilen sözlerin tutulmadığından en çok siz şikayetçiydiniz. 

İkincisi, Sayıştay raporunda bahsi geçen konu üzerinde ise yıllarca “bu iş böyle olmaz, o tesisler ticari amaçla kullanılamaz” dememize rağmen ‘kulübe gelir sağlamak’ gibi herkesin hemfikir olduğu (benim gibi 1-2 çıban başı hariç) konu ile bu güne gelinmiştir.

Hiç değilse bu gün hemen o hatadan dönüldüğü gösterilmelidir. İlgili Bakanlığa havuz ve restoran bölümünün bundan böyle faal sporcularımız, eski sporcularımız, üyelerimiz ve aileleri için ‘Sosyal Tesis’ olarak kullanılacağının bildirilmesidir. Hiçbir işletmeciye verilmeden, aynen ‘sporcu yemekhanesi’ gibi kendi ekibimiz tarafından işletilebilir. Gelecek gelir ile de bu günkü kiraya yakın kâr elde etmek mümkündür. Hafta sonlarında üyeler makul fiyatlarla deplasman maçlarını seyrederken, hafta içinde eğitim amaçlı programlara ve çeşitli kutlamalara imkan tanınabilir.

Oktay abimizi (Arıca) kaybettik, Allah rahmet eylesin, ailesine ve bütün sevenlerine başsağlığı diliyorum.  

Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI Spor kulüplerinin şirketleşmesi Sadece alt yapı ile olmaz ! Başkan yine çark etti ! Bir sene içinde dördüncü kongre ! Zorunlu bir sezon sonu yazısı ! Sevindiğimiz şeye bakın ! Her şey son haftaya kaldı ! Küme düşmenin kalkmasına ümit bağlayanlar 6 puanlık maç bizim oldu ! Erzurumspor maçına moralli çıkacağız İşimiz giderek zorlaşıyor ! Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi ! Altay'ı mutlaka yenmemiz lazım ! Dört galibiyetin birincisi geldi ! Yol kısaldı, zaman azaldı ! Eskiden olsa hoca ile 2 defa vedalaşmıştık Futbolda adalet isteyen yok ! Hâlâ o görevlerde neden kalıyorsunuz ? Kızlarımız iyi başladı Yine hayaller gerçek olmadı ! Cumhuriyetin Gençleri 100 yaşında Okan Gedikali kardeşimizi kaybettik Lige verilen ara yaramamış ! Takım olduk ! Her maç final ! Galibiyet orucunu bozduk ! Yine şansa bağladılar ! Çekirdekçilere sorular... Vay vay vay ! Ligin 2. yarısı başlıyor Bu kadar da olur mu? İroniyi de gerçek sandılar İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor ! Geç kaldınız ! Hani satmaya gelmemiştiniz ! En kolay şey eleştirmekmiş ! Yasağı kaldırmaya gerek kalmadı Neşeniz daim olsun ! Mustafa Dalcı iyi hocadır ! Uçuş serbest ! Ligi kaybettik, parayı kaybetmeyelim ! Orada kimse var mı ? Hocam siftah ne zaman? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Artık gerçeği görelim ! Zaman yok düşüyoruz ! Gençlerbirliği Başkanvekili Kubilay Güvenç Güven olmazsa... Hani şeffaf olacaktınız ! Milli Takım hocasından inciler... Gençlerbirliği'nde kongreye doğru... Metin Hoca iyi dayandı... İlk defa mı yetersiz hakemle oynadık? Para ne için lazım ? Süper direniş ama yetmez ! Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek ! Bu kafalarla olmaz ! Gençlerbirliği'nde çekirdekçilerin istediği oldu ! Anlamak istemiyorlar ! Ligin en zayıf iki takımı... Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !
"" Tercüme