https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/de584085097dbcc290d237ea48ccd97c-38d4b94fa45438fbac53.png
Ercüment Tunçalp

Artık gerçeği görelim !

15-10-2022 23:45 3253 kez okundu.

Beklendiği gibi Keçiörengücü maçı da puansız geçildi. Aylar öncesinden; fikstür avantajımızın bittiği 7. haftadan sonra neler olacağını söylemiştim. Yok efendim başlarda bu genç kadro iyi iş çıkartmış da Samsunspor maçında lastik patlamış. Evet zaten öyle olacaktı; zorluk derecesi arttıkça lastik hava kaçıracaktı. Kaldı ki, iç sahada oynadığımız 4 maçtan alabildiğimiz sadece 1 puan mı ümit vermişti ?!

Evet mücadele vardı ama hangi maçta sonuca yansıdığını söyleyebilirsiniz ?

Sadece Boluspor maçında bu mücadele meyvesini verdi. Dua edelim o maçı erken oynadığımız için, zira bu günkü Boluspor da bir başka seviyeye geldi. 

“Metin Diyadin yanlış yaptı”, “İyi bir Gençlerli bizi bu durumda nasıl bırakır?”, “Hoca yalnız bırakıldığı için istifa etti”, “Hoca kalsaydı bizi ligde tutardı” gibi bir sürü tutarsız yorumlar…

Oysa şimdiye kadar Metin hoca kadar düşüncelerini net ifade eden bir başka hocaya ben rastlamadım.

Sezona başlarken hocanın önüne konan program neydi ?

Transfer tahtası açılacak ve hocanın istediği mevkilere takviyeler yapılacaktı…

Yapıldı mı ?

Yapılamadığı gibi eldekiler de tutulamadı…  

Peki bu durumda yanlışı kim yapmış oluyor ?

Asla toz kondurulmayan yöneticiler…

Hani kulüplere kendine göre isim koyan inatçı bir yayıncı kuruluş var ya; ona da sözünü geçiremeyenler aynı yöneticiler…  

“Bizim kısa adımız ‘GSK’ değil, ‘GB’ yazacaksınız” diyemeyenler…

Bu gün bizim hocalık bir işimiz yok. Elde yetersiz bir kadro var. Bazıları bunu kabul etmese de gerçekleri görmek için gözlerindeki bağı çözmelerini öneririm.  

‘İyi bir Gençlerli’, olmayacak duaya amin demez. Hoca da bunu yaptı. “Bu yetersiz malzeme ile istediğiniz yemeği yapamam, bana müsaade edin” dedi.

Ancak bazılarına göre; Taşkın hoca gibi yapmalıydı ve “bu takım ligde kalır” diyerek Mayıs ayına kadar oyalamalıydı değil mi ?    

Metin hoca, “kalması halinde başarısız olacağını” devamlı söyledi, birileri de “sen aslansın, başarırsın” dediler. Bu durumda kime inanmalıydık ?

İşte sözden anlamayanlar için hoca “belki eylemden anlarlar” diye düşündü ama yine nafile…

Ancak hâlâ tekrar gelse diye yolunu gözleyenler var. Vallahi pes !

Hocanın giderken bıraktığı şartlar değişmeden, hangi gelişme üzerine tekrar davet edeceksiniz ? Şapkadan tavşan mı çıkartmasını bekliyorsunuz ?  

Seçkin Topçu’nun alt yapının başına getirilmesi gelecek yıllar için büyük kazanımdır. Kulübümüzü yakından tanıyan, dürüst ve çalışkan bir kardeşimizdir. Birlikte çalışan bir kişi olarak bunu rahatça söyleyebilirim. 

Ancak o kadar zamanımız var mı, o konuda fazla emin değilim. 

 
Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI Başkan yine çark etti ! Bir sene içinde dördüncü kongre ! Zorunlu bir sezon sonu yazısı ! Sevindiğimiz şeye bakın ! Her şey son haftaya kaldı ! Küme düşmenin kalkmasına ümit bağlayanlar 6 puanlık maç bizim oldu ! Erzurumspor maçına moralli çıkacağız İşimiz giderek zorlaşıyor ! Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi ! Altay'ı mutlaka yenmemiz lazım ! Dört galibiyetin birincisi geldi ! Yol kısaldı, zaman azaldı ! Eskiden olsa hoca ile 2 defa vedalaşmıştık Futbolda adalet isteyen yok ! Hâlâ o görevlerde neden kalıyorsunuz ? Kızlarımız iyi başladı Yine hayaller gerçek olmadı ! Cumhuriyetin Gençleri 100 yaşında Okan Gedikali kardeşimizi kaybettik Lige verilen ara yaramamış ! Takım olduk ! Her maç final ! Galibiyet orucunu bozduk ! Yine şansa bağladılar ! Çekirdekçilere sorular... Vay vay vay ! Ligin 2. yarısı başlıyor Bu kadar da olur mu? İroniyi de gerçek sandılar İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor ! Geç kaldınız ! Hani satmaya gelmemiştiniz ! En kolay şey eleştirmekmiş ! Yasağı kaldırmaya gerek kalmadı Neşeniz daim olsun ! Mustafa Dalcı iyi hocadır ! Uçuş serbest ! Ligi kaybettik, parayı kaybetmeyelim ! Orada kimse var mı ? Hocam siftah ne zaman? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Zaman yok düşüyoruz ! Başkana birkaç tavsiye Gençlerbirliği Başkanvekili Kubilay Güvenç Güven olmazsa... Hani şeffaf olacaktınız ! Milli Takım hocasından inciler... Gençlerbirliği'nde kongreye doğru... Metin Hoca iyi dayandı... İlk defa mı yetersiz hakemle oynadık? Para ne için lazım ? Süper direniş ama yetmez ! Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek ! Bu kafalarla olmaz ! Gençlerbirliği'nde çekirdekçilerin istediği oldu ! Anlamak istemiyorlar ! Ligin en zayıf iki takımı... Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !
"" Tercüme