Spor Toto Süper Lig
Giriş Tarihi : 09-02-2023 21:27   Güncelleme : 09-02-2023 21:29

Süper Lig'in kaderi ile ilgili kritik açıklama

Süper Lig'in kaderi ile ilgili kritik açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu, deprem felaketinden en çok etkilenen illerden olan Hatayspor ve Gaziantep FK için planı açıkladı.

Hatay Kulübünün TFF'ye bir yazı gönderdiğini aktaran Büyükekşi, "Bu sezon oynayamayacağını bildirdi. Biz de yarın veya öbür gün yönetim kurulu toplantısı yapacağız. Gaziantep başkanı buraya bugün online bağlandı. Bugün karar veremediler. Pazartesiye kadar süre verdik. Çekilmek isterlerse, iki kulübümüzün bu sezon Süper Lig'de hakları baki kalmak kaydıyla, 17 takımla yolumuza devam etmeyi planlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Takımların çekilmesi halinde puantajda ne tür bir işlem yapılacağı sorulan Büyükekşi, "Bu konuyu konuştuk. Onunla ilgili çalışma yapacağız. İki metot var; ya birinci devre puanlarını da sileceğiz, ikinci devre oynanmamış olacak. Ya da kabul edip ikinci devre maçlarına 3 puan vereceğiz. Ligin kaderine göre karar vereceğiz. Netlik yok. 19 kulüple mücadele ediyoruz. Normalde 4 takım düşecek, 3 takım gelecekti, 18 takımla devam edecektik. İki takımın çekilmesi halinde iki takım düşecek, 3 takım geleceği için önümüzdeki yıl 20 takımla Süper Lig devam edecek. Diğer ligleri de daha sonra değerlendireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Diğer taraftan erteleme maçlarının da 3-4 Mart tarihi olmak üzere daha ileriye ertelendiği açıklandı. 

AdminAdmin