https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/de584085097dbcc290d237ea48ccd97c-38d4b94fa45438fbac53.png
Ercüment Tunçalp

Yol kısaldı, zaman azaldı !

05-04-2023 11:22 2657 kez okundu.

Son yenilgiden sonra da, her zaman olduğu gibi yancıların bahanesi hakem oldu…

Bunlar olduktan sonra rakibe filan ihtiyaç yok. Okşaya okşaya takımı alt lige gönderecekler !

Güya yönetim görevini yapıyor, hoca şahane, futbolcuların şansı yok…

Bunların hepsi tamam da bu neşeyi nerden buluyorsunuz ?

Motivasyon kaynağınız nedir ? 

Bir de beğendikleri futbolcuları sayıyorlar. Sakın yanlış anlamayın galip takımdaki futbolcuları değil lige havlu atan takımın futbolcularını sayıyorlar.

Allahtan sayımız az, yoksa bunlardan binlercesi gazinoyu doldursa ne yapardık !

Gençlerbirliği Futbol Şubesi Sorumlusu Serkan Aydın, 2-1 kaybedilen Manisa FK maçının ardından paylaştığı mesajda, “Sahada ruhu olmayanlar bu takımda olmayacaklar” diyor. Yani göreve yeni gelmesine rağmen ilk defa bu kulüpte bir yetkili objektif değerlendirme yapıyor…

Gazino müşterileri ise şanstan, hakemden dem vurmaya devam ediyorlar…

Aynı maçı seyrediyorlar ama bir türlü aynı sonuca ulaşamıyorlar.

İki gün önce Mustafa hocanın iyi özelliklerinden bahsediyorlardı. Bizi de “Hoca konusunu abartmayın” diye uyarıyorlardı ama dediğimiz oldu ve hoca gitti…

Takımı övüyorsunuz yönetim sizinle aynı fikirde değil, hocayı övüyorsunuz, 1 gün sonra veda töreni yapılıyor. Yancılığın bile sınırlarını aştınız…

Buna rağmen kendinize de sormuyorsunuz; “Kraldan çok kralcı olmanın alemi var mı ?” diye…  

Denizlispor’a düştü gözüyle bakanlar, Gençlerbirliği’nin şansını çok daha fazla görüyorlardı. Oysa arada sadece 1 puan fark var (işlenmemiş puanları işledikten sonra).

Aşağıda bu haftaki puan durumlarına hükmen galibiyetlerden gelecek puanları da ekledikten sonraki manzarayı sunuyorum :

Altay 31 puan,

Tuzlaspor 31+3 = 34 puan,

Erzurumspor 26+ 3 = 29 puan,

Altınordu 26+ 3 = 29 puan,

Gençlerbirliği 21+ 3 = 24 puan,

Denizlispor 17 + 6 = 23 puan…

Son 2 takım diğerlerinden ayrışmış olup, kurtulma ihtimalleri iyice zorlaşmıştır. Ancak son sıra için bu iki takımın yarışı halen devam etmektedir. 

Altay ve Tuzlaspor, bütün maçlarını kaybetmedikten sonra 36 puana rahatça ulaşırlar. Geriye kalan 4 takım içinde de Erzurumspor ve Altınordu 2 galibiyet kadar öndeler. Yani bizim için 7 maçta 4 galibiyet şart iken, bu iki takıma 2’şer galibiyet, 1’er beraberlik kesin kurtuluş oluyor. Bizim durumumuza göre de daha az puan bile bu takımlara yetebiliyor…  

Hesabı yanlış yapanlara duyurulur !

27 maçta 4 galibiyet alabilmiş bir takımdan, 7 maçta 4 galibiyet alabilecek performans bekleyen hayalperestler neyse de, bunların peşinden gidenlere ne demeli ?   

Yeni hoca adaylarının isimleri dolaşıyor. Metin Diyadin ve Özcan Bizati tamam da Selçuk Şahin ve Sinan Kaloğlu isimleri nerden çıkıyor. Aynı satırda yer almaları Metin ve Özcan hocalara biraz ayıp olmuyor mu ?

Nobre olayından hiç ders almadınız mı ?

Selçuk Şahin ne zaman hoca olmuş ? Sinan Kaloğlu Altay’da neden kalamamış?

Macera aramanın zamanı mı ?

Sonuç olarak; bu yönetim de, bu yetersiz hoca adayları da, bu ruhsuz kadro da bizlere çok bile…

Neler Söylendi?

Okan

Aldıkları her karar geç alındı.rakipler bu degisimleri haftalar önce yaptılar ve sonuc aldılar.gecmiş olsun! 6 ay önce

H.S

Bence takımın düştüğünü yönetimde kabullendi hocayı onun için gönderdiler. 6 ay önce

DİĞER YAZILARI Mücadele ve cesur futbol yeter Derinliği olmayan kadronun başarısı Futbol aklı üzerine... Çıkış sürüyor... Dünyada eşine az rastlanan... Galibiyeti kaçırdık ! Yeni sezon hayırlı olsun Böyle olacağı belliydi ! Tuhaf transferler devam ediyor Gençlerbirliği scout ekibi... Hedef kümede kalmak ! Fenerbahçe karşısında gençleri denemek ! Hayırlı uğurlu olsun ! 'Baba bizi bırakma' filmi sinemamızda ! Geçtiğimiz sezon ders olmalı ! Arda Güler'i keşfeden Gençlerbirliği'dir Aramızda şaşıran var mı? Bodrum tatili arası Sinan Kaloğlu'nun haklı çağrısı Yeni sezon öncesi manzara Letonya zaferi ! Bu kaçıncı veda ! Spor kulüplerinin şirketleşmesi Sadece alt yapı ile olmaz ! Başkan yine çark etti ! Bir sene içinde dördüncü kongre ! Zorunlu bir sezon sonu yazısı ! Sevindiğimiz şeye bakın ! Her şey son haftaya kaldı ! Küme düşmenin kalkmasına ümit bağlayanlar 6 puanlık maç bizim oldu ! Erzurumspor maçına moralli çıkacağız İşimiz giderek zorlaşıyor ! Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi ! Altay'ı mutlaka yenmemiz lazım ! Dört galibiyetin birincisi geldi ! Eskiden olsa hoca ile 2 defa vedalaşmıştık Futbolda adalet isteyen yok ! Hâlâ o görevlerde neden kalıyorsunuz ? Kızlarımız iyi başladı Yine hayaller gerçek olmadı ! Cumhuriyetin Gençleri 100 yaşında Okan Gedikali kardeşimizi kaybettik Lige verilen ara yaramamış ! Takım olduk ! Her maç final ! Galibiyet orucunu bozduk ! Yine şansa bağladılar ! Çekirdekçilere sorular... Vay vay vay ! Ligin 2. yarısı başlıyor Bu kadar da olur mu? İroniyi de gerçek sandılar İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor ! Geç kaldınız ! Hani satmaya gelmemiştiniz ! En kolay şey eleştirmekmiş ! Yasağı kaldırmaya gerek kalmadı Neşeniz daim olsun ! Mustafa Dalcı iyi hocadır ! Uçuş serbest ! Ligi kaybettik, parayı kaybetmeyelim ! Orada kimse var mı ? Hocam siftah ne zaman? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Artık gerçeği görelim ! Zaman yok düşüyoruz ! Başkana birkaç tavsiye Gençlerbirliği Başkanvekili Kubilay Güvenç Güven olmazsa... Hani şeffaf olacaktınız ! Milli Takım hocasından inciler... Gençlerbirliği'nde kongreye doğru... Metin Hoca iyi dayandı... İlk defa mı yetersiz hakemle oynadık? Para ne için lazım ? Süper direniş ama yetmez ! Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek ! Bu kafalarla olmaz ! Gençlerbirliği'nde çekirdekçilerin istediği oldu ! Anlamak istemiyorlar ! Ligin en zayıf iki takımı... Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !
"" Tercüme