https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/de584085097dbcc290d237ea48ccd97c-38d4b94fa45438fbac53.png
Ercüment Tunçalp

Takım olduk !

05-02-2023 19:08 6247 kez okundu.

Eski takım gitti yeni bir takım geldi. Sadece ilk haftayı kaybederek galibiyetleri erkenden seriye bağlamak kolay iş değildi…

İnşallah daha da iyileşerek devam ederiz…

Henüz sevinmek için çok erken. Denizlispor’un dün neler yaptığını seyrettik.

Süper lig iddiasını sürdüren Bandırmaspor’u deplasmanda 4 gol atarak yenmek önemli bir başarıdır. Bu takımın bulunduğu yeri haketmediğini sürekli söylüyoruz. Demek ki eldeki futbolcuların parasal problemleri halledilmiş ve moraller düzelmiş.

Bizim yeni bir kadromuz var ama onların da eski kadroları iyiydi. Mevcut durumda; Yeni Malatyaspor, Erzurumspor ve Altay’ın kurtulmaları zor gözüküyor. Altınordu ve Denizlispor ile birlikte son bileti almamak için yarışı sürdüreceğiz.

Bir söz de bizim yancılara söylemesek olmaz; Ağustos ayından beri her hafta 3 galibiyetli seri bekleyen bu muhteremler geçen haftadan beri “gördünüz mü nasıl bildik” şeklinde söylemlere başladılar. Bozuk saatin bile günde iki defa doğruyu gösterdiğini unutmuş oldukları anlaşılıyor !

Maça gelecek olursak;

Göztepe, Tarık Çamdal ile bir kişi eksik oynuyor. Ancak bu kişi eksiğini başka türlü tamamlamaya çalışıyor ve etik dışı hareketlerle hakemi etkilemeyi başarıyor. Belki de bunun için görev almayı beceriyor. İlk yarıda faul olmayan bir pozisyonda oyunu bırakınca acemi hakemi tuzağa düşürdü ve faulü aldı. Bizim hocayı da çıldırttı. Eliyle koluyla yaptığı faullerle de ters açıda kalan bu yeni hakeme hepsini yedirdi.

Mete Kaan Demir geleceği parlak tam bir görev adamı olması yanında, kiralık olması bizim için önemli kayıptır…

Uğur Akdemir’in defans görevi dışında her an gole katkıyı düşünmesi de saygı duyulacak mükemmel bir seviyedir.

Bu saatten sonra oyundan kalite beklemek yerine öne geçtikten sonra skoru tutmayı başarabilmenin önceliği vardır. Ve bu konuda da iyiyiz…  

Yönetime neden teşekkür etmediğimiz soruluyor. Söyleyeyim, her şey saha içinden ibaret değil, ‘hatalar’ devam ediyor. Merak eden varsa söylesin listeyi yenileyelim !     

Eşeğimizi önce kaybettirip sonra buldurdukları için mi (o da henüz belli değil) teşekkür etmeliyiz…

Eğer başarırsak; 100. yılımızda TFF 1. ligde kalacağız. Play off'a kalmayacağız, Süper Ligde mücadele edip ligde kalmayı başarmayacağız.

Bilmem anlatabildim mi ?   

Neler Söylendi?

Okan

4 ay önce

DİĞER YAZILARI Sadece alt yapı ile olmaz ! Başkan yine çark etti ! Bir sene içinde dördüncü kongre ! Zorunlu bir sezon sonu yazısı ! Sevindiğimiz şeye bakın ! Her şey son haftaya kaldı ! Küme düşmenin kalkmasına ümit bağlayanlar 6 puanlık maç bizim oldu ! Erzurumspor maçına moralli çıkacağız İşimiz giderek zorlaşıyor ! Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi ! Altay'ı mutlaka yenmemiz lazım ! Dört galibiyetin birincisi geldi ! Yol kısaldı, zaman azaldı ! Eskiden olsa hoca ile 2 defa vedalaşmıştık Futbolda adalet isteyen yok ! Hâlâ o görevlerde neden kalıyorsunuz ? Kızlarımız iyi başladı Yine hayaller gerçek olmadı ! Cumhuriyetin Gençleri 100 yaşında Okan Gedikali kardeşimizi kaybettik Lige verilen ara yaramamış ! Her maç final ! Galibiyet orucunu bozduk ! Yine şansa bağladılar ! Çekirdekçilere sorular... Vay vay vay ! Ligin 2. yarısı başlıyor Bu kadar da olur mu? İroniyi de gerçek sandılar İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor ! Geç kaldınız ! Hani satmaya gelmemiştiniz ! En kolay şey eleştirmekmiş ! Yasağı kaldırmaya gerek kalmadı Neşeniz daim olsun ! Mustafa Dalcı iyi hocadır ! Uçuş serbest ! Ligi kaybettik, parayı kaybetmeyelim ! Orada kimse var mı ? Hocam siftah ne zaman? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Artık gerçeği görelim ! Zaman yok düşüyoruz ! Başkana birkaç tavsiye Gençlerbirliği Başkanvekili Kubilay Güvenç Güven olmazsa... Hani şeffaf olacaktınız ! Milli Takım hocasından inciler... Gençlerbirliği'nde kongreye doğru... Metin Hoca iyi dayandı... İlk defa mı yetersiz hakemle oynadık? Para ne için lazım ? Süper direniş ama yetmez ! Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek ! Bu kafalarla olmaz ! Gençlerbirliği'nde çekirdekçilerin istediği oldu ! Anlamak istemiyorlar ! Ligin en zayıf iki takımı... Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !
"" Tercüme