https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/de584085097dbcc290d237ea48ccd97c-38d4b94fa45438fbac53.png
Ercüment Tunçalp

Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek !

31-08-2022 14:38 2615 kez okundu.

Transfer yasağının kaldırılmasını beklerken (hoca da aynı isteği seslendirirken), birden konu döndü dolaştı “kadrodaki futbolculara ödenmeyen maaş ve primlerin ödenmesi” noktasına geldi.

Aşağıda anlatacaklarım, şeffaflık rafa kalktığı için sağdan soldan duyduklarıma dayanmaktadır. Bu ayıbın bana ait olmadığının altını baştan çizeyim !

Güya Metin Diyadin, ‘transfer tahtasının açılmamasına’ razı olmuş da; “en azından çocukların paralarını ödemezseniz ben yokum” diyerek istifa etmeye niyetlenmiş. Peki 2 gün önce söyledikleri ne olacak ?

Sonra Niyazi Akdaş devreye girmiş ve demiş ki; “çocukların parasını ben bir iki gün içinde ödeyeceğim, sen görevine devam et.”

Hoca da inanmış ve devam etmeye karar vermiş !  

Trajikomik olaya bakar mısınız ? 

Transfer tahtasını unut, günlük yaşamaya razı ol…

Yani gidişatta bir santim ilerleme olmadan hem eski başkan hem de hoca güya puan toplayacaklar…

Bu işin sonu sadece küme düşmek olsa yine de öpüp başımıza koyalım.

Hacettepe’yi yaşatmak bahanesi ile tesisimiz ortak kullanıma açılmıştır.

‘Söğüt İnşaat’a itiraz eden camiadan ise tık yok. Peki bunun o girişimden ne farkı var acaba ?  

Niyazi Akdaş, kongrede 2 adaydan birisi lehine oyunu açıklamadı mı ?

Dolayısıyla transfer tahtasının açılmamasında, maaş ve primlerin ödenmemesinde ve de üstüne üstlük tesislerin bir kısmı için kullanım hakkının başkasına devredilmesinde Niyazi beyin hiç sorumluluğu yok mu ?

Bu memlekette efsane başkan olmak ne kadar kolay değil mi ?

Kendisine hayran olan gruptan aşağıdaki soruma cevap rica ediyorum…

“Arda Çakmak’ın listesi yetersiz” diyenler, yeterli olan listenin tek hayırlı icraatını söyleyebilirler mi ?

“Sakın Köfteci Harun’un üyeliğini silmek” demeyin. O yukardaki işlerin tuzu biberi zaten. Zira ‘Gençlerbirliği unsurları dışarı, Gençlerbirliği dışındaki unsurlar içeri’ durumu en kararlı uygulanan strateji olmadı mı ?

Gençlerbirliği taraftarları içinde Harun’a bu muamelenin yapılmasını hoş görenlerin oranını bilmeyi çok arzu ederdim. Bu bir tesadüf değildir. Cemalettin Kaptan’a  uygun görülen muameleye daha yeni tanık olmadık mı ?

Gençlerbirliği’nin bu temel değerlerine yapılanlar içimizden herkese rahatça yapılabilir. Örneğin benim üye numaram 28’dir. Yani kulüpte benden daha eski üye sayısı sadece 27’dir ama onlar içinden de son senelerde kaybettiklerimiz vardır. O büyüklerimizi rahmetle anıyorum…

Değerli arkadaşlarım kendilerinden olmayanları çok rahat siliyorlar, beni de silebilirler.

Ancak Gençlerbirliği sevgimi asla silemezler, doğru bildiklerimi söylemeye devam edeceğim. 

Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI Spor kulüplerinin şirketleşmesi Sadece alt yapı ile olmaz ! Başkan yine çark etti ! Bir sene içinde dördüncü kongre ! Zorunlu bir sezon sonu yazısı ! Sevindiğimiz şeye bakın ! Her şey son haftaya kaldı ! Küme düşmenin kalkmasına ümit bağlayanlar 6 puanlık maç bizim oldu ! Erzurumspor maçına moralli çıkacağız İşimiz giderek zorlaşıyor ! Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi ! Altay'ı mutlaka yenmemiz lazım ! Dört galibiyetin birincisi geldi ! Yol kısaldı, zaman azaldı ! Eskiden olsa hoca ile 2 defa vedalaşmıştık Futbolda adalet isteyen yok ! Hâlâ o görevlerde neden kalıyorsunuz ? Kızlarımız iyi başladı Yine hayaller gerçek olmadı ! Cumhuriyetin Gençleri 100 yaşında Okan Gedikali kardeşimizi kaybettik Lige verilen ara yaramamış ! Takım olduk ! Her maç final ! Galibiyet orucunu bozduk ! Yine şansa bağladılar ! Çekirdekçilere sorular... Vay vay vay ! Ligin 2. yarısı başlıyor Bu kadar da olur mu? İroniyi de gerçek sandılar İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor ! Geç kaldınız ! Hani satmaya gelmemiştiniz ! En kolay şey eleştirmekmiş ! Yasağı kaldırmaya gerek kalmadı Neşeniz daim olsun ! Mustafa Dalcı iyi hocadır ! Uçuş serbest ! Ligi kaybettik, parayı kaybetmeyelim ! Orada kimse var mı ? Hocam siftah ne zaman? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Artık gerçeği görelim ! Zaman yok düşüyoruz ! Başkana birkaç tavsiye Gençlerbirliği Başkanvekili Kubilay Güvenç Güven olmazsa... Hani şeffaf olacaktınız ! Milli Takım hocasından inciler... Gençlerbirliği'nde kongreye doğru... Metin Hoca iyi dayandı... İlk defa mı yetersiz hakemle oynadık? Para ne için lazım ? Süper direniş ama yetmez ! Bu kafalarla olmaz ! Gençlerbirliği'nde çekirdekçilerin istediği oldu ! Anlamak istemiyorlar ! Ligin en zayıf iki takımı... Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !
"" Tercüme