https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/de584085097dbcc290d237ea48ccd97c-38d4b94fa45438fbac53.png
Ercüment Tunçalp

Okan Gedikali kardeşimizi kaybettik

08-03-2023 22:44 1810 kez okundu.

Tam maçımızı seyretmeye hazırlanıyorduk ki; acı haberi aldık. Uzun zamandır görüşemiyorduk. Birkaç gün önce elim telefona gitti, aradım ama ulaşamadım. Antrenmandadır diye düşündüm ve bu günkü haberle de yıkıldık. Kardeşimize rahmet, Gedikali ailesine, taraftarlarımıza ve spor camiasına başsağlığı diliyorum. 

Milli Takımımızın da eski kalecisi olan Okan, 1981- 1991 yılları arasında 10 yıl Gençlerbirliği kalesini korumuştu. 1999-2001 yılları arasında da kaleci antrenörü olarak çalışmıştı.

Son 10 senedir eski futbolcumuz, eski hocamız ve kongre üyemiz sevgili Osman Özdemir ile birlikte çalışıyorlardı. Futbol oynadıkları yıllarda takım arkadaşıydılar. İkisi de Karol Pecze ve Samet Aybaba’nın yardımcılarıydı.

Rahmetli Okan ile Osman hocamızı birarada tutan çimento ise Gençlerbirliği idi.

Eski Genel Kaptanımız Zeki Ünaldı o yıllarda tam bir aile havası yaratmış, gerek futbolculuk zamanlarında, gerek çalıştırıcı oldukları zamanlarda ve hatta bizden ayrıldıkları andan itibaren de hiç teması kesmemişti.  

Ankara’ya gelen her kardeşimiz Zeki’nin ofisine uğramadan geçemezdi. Dolayısıyla kim kime ulaşamazsa istihbaratın merkezi Zeki Ünaldı olurdu.

Yönetimde görev aldığım 8 sene boyunca aynı havayı teneffüs etmekten ve bu kardeşlerimle beraber olmaktan büyük mutluluk duydum.

Her ölüm acıdır ve genelde iyi konuşmak adettendir. Fakat bu defa hakikaten bir beyefendiyi uğurluyoruz. Onu anlatmak için kelimeler yetersiz kalır.

Osman kardeşimle görüştüm, Hopa’dan Ankara’ya dönüyorlardı ve bu ani kayıp onu da derinden etkilemişti. Ona da sabırlar diliyorum…

Birkaç gün sonra 100. yılımızı kutlarken, gelecek nesillere de örnek olarak  göstereceğimiz bir eski kalecimizi kalbimize gömeceğiz.        

Nurlar içinde yat, mekanın cennet olsun canım kardeşim…

Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI Sadece alt yapı ile olmaz ! Başkan yine çark etti ! Bir sene içinde dördüncü kongre ! Zorunlu bir sezon sonu yazısı ! Sevindiğimiz şeye bakın ! Her şey son haftaya kaldı ! Küme düşmenin kalkmasına ümit bağlayanlar 6 puanlık maç bizim oldu ! Erzurumspor maçına moralli çıkacağız İşimiz giderek zorlaşıyor ! Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi ! Altay'ı mutlaka yenmemiz lazım ! Dört galibiyetin birincisi geldi ! Yol kısaldı, zaman azaldı ! Eskiden olsa hoca ile 2 defa vedalaşmıştık Futbolda adalet isteyen yok ! Hâlâ o görevlerde neden kalıyorsunuz ? Kızlarımız iyi başladı Yine hayaller gerçek olmadı ! Cumhuriyetin Gençleri 100 yaşında Lige verilen ara yaramamış ! Takım olduk ! Her maç final ! Galibiyet orucunu bozduk ! Yine şansa bağladılar ! Çekirdekçilere sorular... Vay vay vay ! Ligin 2. yarısı başlıyor Bu kadar da olur mu? İroniyi de gerçek sandılar İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor ! Geç kaldınız ! Hani satmaya gelmemiştiniz ! En kolay şey eleştirmekmiş ! Yasağı kaldırmaya gerek kalmadı Neşeniz daim olsun ! Mustafa Dalcı iyi hocadır ! Uçuş serbest ! Ligi kaybettik, parayı kaybetmeyelim ! Orada kimse var mı ? Hocam siftah ne zaman? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Artık gerçeği görelim ! Zaman yok düşüyoruz ! Başkana birkaç tavsiye Gençlerbirliği Başkanvekili Kubilay Güvenç Güven olmazsa... Hani şeffaf olacaktınız ! Milli Takım hocasından inciler... Gençlerbirliği'nde kongreye doğru... Metin Hoca iyi dayandı... İlk defa mı yetersiz hakemle oynadık? Para ne için lazım ? Süper direniş ama yetmez ! Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek ! Bu kafalarla olmaz ! Gençlerbirliği'nde çekirdekçilerin istediği oldu ! Anlamak istemiyorlar ! Ligin en zayıf iki takımı... Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !
"" Tercüme