https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/de584085097dbcc290d237ea48ccd97c-38d4b94fa45438fbac53.png
Ercüment Tunçalp

Ligin en zayıf iki takımı...

14-08-2022 11:45 4009 kez okundu.

Dün akşam yabancıları olmayan iki takımın mücadelesinde bol gol vardı, mücadele vardı ama geleceğe yönelik en küçük bir ümit yoktu…

Bunu çok iyi gören hocamız, maç sonunda bilmem kaçıncı defa “transfer yasağını kaldırmamız lazım” dedi. Zira bundan sonraki haftalarda Altınordu ayarında bir rakibimiz olmayacağını en iyi o biliyor.

Hocadan başka transfer yasağının kaldırılmasını talep eden var mı ?  

Az sayıda var. Çoğunluğu hiç bu konulara değinmeyen ve ne olacağını sabırla bekleyenler oluşturuyor… 

Halbuki filmin sonu belli !

Bu arkadaşlar güya hem yönetimle arayı bozmayacaklar hem de ilişkiyi canlı tutacaklar. Yani kendilerince akılcı bir strateji oluşturmuşlar !

Eğer taraftarlık bu olsaydı, ilk maçın oynanmasına 1 gün kalaya kadar ikişer satır görüş bildirirlerdi.

Peki hiç sesini çıkaranlar yok mu ?

Var, ne söylediklerine bakalım mı ?

- Yönetim incinmesin diye o tarafa yine tek tavsiye yok,

- Hoca ve futbolcuların kenetlenmesi isteniyor,

- Genç futbolcuların kendilerine tanınacak şansı iyi değerlendirmeleri tavsiye ediliyor,

Yardımlaşarak ve hataları telafi etmeye çalışarak oynamaları isteniyor,

- Taraftar olarak da bizlere takımın yanında yer almamızı ve bunu tribünde ve sosyal medyada göstermemizi öneriyorlar.

Bu kadar !

Yani hocaya, futbolcuya, taraftara yükledikleri sorumluluğun yüzde biri için yönetimden herhangi bir talepleri bulunmuyor ! 

Benim de bu arkadaşlara bir katkım olsun; yönetimle aranızı bozmayın ama hiç olmazsa eskiden olduğu gibi her çaresiz kaldığımızda başvurduğumuz ‘kurşun döktürme’ işlemi için bir ricada bulunun. Neticede bunun bir maliyeti yok !  

Devamlı söylüyorum; Gençlerbirliği’nin gerçek taraftar sayısı 100’ü geçmez.

Bir zamanlar Ankara dışında oturan Gençlerlilerden İstanbul ağırlıklı bir grup kurmuştuk. Adımız da “Diaspora keçileri” idi. Maalesef pankarta da yazık oldu. Zira bu değerli renktaşların Trakya kuzusu olduğu sonradan anlaşıldı !  

Tam 100. yıl formaları için fikrimi söyleyecektim, bir an düşündüm ve vazgeçtim…

“Her şey bitti de sıra formaya mı geldi ?” diyebilirler…

İşte burada da ben onlara hak verebilirim !

Cümleten hayırlı yolculuklar…

Nereye mi ?

Bileti alırken sormalıydınız, artık çok geç… 

Neler Söylendi?

Okan

Sizi de yazılarınızda bahsettiginiz grubu da hic tanımıyorum.Kimlerden bahsettiginizi de cogu zaman anlayamazdim.bu bir spor yazari olarak size elestirim.Ancak son yaptıklari 10 ay önce

DİĞER YAZILARI Sadece alt yapı ile olmaz ! Başkan yine çark etti ! Bir sene içinde dördüncü kongre ! Zorunlu bir sezon sonu yazısı ! Sevindiğimiz şeye bakın ! Her şey son haftaya kaldı ! Küme düşmenin kalkmasına ümit bağlayanlar 6 puanlık maç bizim oldu ! Erzurumspor maçına moralli çıkacağız İşimiz giderek zorlaşıyor ! Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi ! Altay'ı mutlaka yenmemiz lazım ! Dört galibiyetin birincisi geldi ! Yol kısaldı, zaman azaldı ! Eskiden olsa hoca ile 2 defa vedalaşmıştık Futbolda adalet isteyen yok ! Hâlâ o görevlerde neden kalıyorsunuz ? Kızlarımız iyi başladı Yine hayaller gerçek olmadı ! Cumhuriyetin Gençleri 100 yaşında Okan Gedikali kardeşimizi kaybettik Lige verilen ara yaramamış ! Takım olduk ! Her maç final ! Galibiyet orucunu bozduk ! Yine şansa bağladılar ! Çekirdekçilere sorular... Vay vay vay ! Ligin 2. yarısı başlıyor Bu kadar da olur mu? İroniyi de gerçek sandılar İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor ! Geç kaldınız ! Hani satmaya gelmemiştiniz ! En kolay şey eleştirmekmiş ! Yasağı kaldırmaya gerek kalmadı Neşeniz daim olsun ! Mustafa Dalcı iyi hocadır ! Uçuş serbest ! Ligi kaybettik, parayı kaybetmeyelim ! Orada kimse var mı ? Hocam siftah ne zaman? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Artık gerçeği görelim ! Zaman yok düşüyoruz ! Başkana birkaç tavsiye Gençlerbirliği Başkanvekili Kubilay Güvenç Güven olmazsa... Hani şeffaf olacaktınız ! Milli Takım hocasından inciler... Gençlerbirliği'nde kongreye doğru... Metin Hoca iyi dayandı... İlk defa mı yetersiz hakemle oynadık? Para ne için lazım ? Süper direniş ama yetmez ! Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek ! Bu kafalarla olmaz ! Gençlerbirliği'nde çekirdekçilerin istediği oldu ! Anlamak istemiyorlar ! Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !
"" Tercüme