https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/de584085097dbcc290d237ea48ccd97c-38d4b94fa45438fbac53.png
Ercüment Tunçalp

Hocam siftah ne zaman?

25-10-2022 00:46 2366 kez okundu.

Sakın “galibiyet ne zaman ?” diye sorduğum zannedilmesin, o kadar insafsız değilim. Hocaya sadece “ilk puanı ne zaman alırız ?” diye soruyorum.

Yani o kadar büyük bir beklentim yok, 1 puanla da kendimi oyalayabilirim !

Maçtan önce sosyal medyaya bakıyorum, beraberliğe kimse razı değildi. Tek gollü galibiyet bile kimsenin aklında yoktu. Beklenti en az 3 gollü galibiyet…

Evet Adanaspor iyi bir takım değil, zaten puan cetvelinde bulunduğu yer de bunu gösteriyor. Peki biz hangi özelliğimizle bu takımı kolayca yenecektik ?

Hocaları tartıya koysak kaybediyoruz, kadroları tartıya koysak yine kaybediyoruz. Daha 3 gün önce oynadığımız maç dengimizin hangi takımlar olduğunu ortaya koymadı mı ?

Şimdi de 8-9 Kasım’daki Bayburt Özel İdare maçını mı bekleyeceğiz ?

Hadi uzatmada da olsa o maçı kazandık diyelim.

Peki ya diğerleri ?   

Şimdi masalcı amcalar bilgisayar ekranlarından; teknik- taktik anlatıp, takımın mücadelesini övecek ve alkış isteyecekler.

Vallahi buna itirazım yok, biraz seyrederim, sabrımın taştığı an da kapatıp geçerim. Fakat en fenası, yönetimi de övüp destek istemiyorlar mı; işte bu dayanılır gibi değil…

Aşağıdaki sorularıma mantıklı cevaplar alırsam yeminle bu da kabulüm…

 . Hacettepe’yi kim, niye düşürdü ?

 . Hacettepe’ye üzülürken, ismini değiştiren başka bir kulübü tesislerimize kim, neden yerleştirdi ?

 . “Seneye çıkarız” diyen büyüğümüzün bahsettiği sene bu sene değil mi ?

Yön tayinindeki yanlışlığı kim yapmış oldu ? 

 . Tesisin bir bölümünü kaybetmek üzereyiz. Bunun için nasıl bir girişim yapıldığını bilmek hakkımız değil mi ?

 . Transfer tahtasını açmak bu yönetimin ilk görevi değil miydi ?

 . Kayıp 120 daireden ne haber ? Bu kadar kolay mı vazgeçeceğiz ?

Bu sorular kenarda dururken, arayıp bulduğum tek icraat; ‘aidatını ödemeyen üyelerin silinmesi’ gibi alınmış olan çok hayırlı bir karar !

Hafta içinde kulak verdiğim yancılardan birisi diyor ki; “elbette silecekler, buna kim itiraz edebilir ki…”

Ben itiraz edecektim ama karşımda olmadığı için sesimi duyuramadım. Muhtereme buradan ileteyim; önce bu kulübü soyduranlar listeden silinecek ki, sonra 3-5 kuruşluk aidatı ödemeyenlere sıra gelebilsin…

Birinci kısmı es geçenin, ikinci icraatına alkış tutmak da sorgulanması gereken bir hareket olsa gerek…      

Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI Sadece alt yapı ile olmaz ! Başkan yine çark etti ! Bir sene içinde dördüncü kongre ! Zorunlu bir sezon sonu yazısı ! Sevindiğimiz şeye bakın ! Her şey son haftaya kaldı ! Küme düşmenin kalkmasına ümit bağlayanlar 6 puanlık maç bizim oldu ! Erzurumspor maçına moralli çıkacağız İşimiz giderek zorlaşıyor ! Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi ! Altay'ı mutlaka yenmemiz lazım ! Dört galibiyetin birincisi geldi ! Yol kısaldı, zaman azaldı ! Eskiden olsa hoca ile 2 defa vedalaşmıştık Futbolda adalet isteyen yok ! Hâlâ o görevlerde neden kalıyorsunuz ? Kızlarımız iyi başladı Yine hayaller gerçek olmadı ! Cumhuriyetin Gençleri 100 yaşında Okan Gedikali kardeşimizi kaybettik Lige verilen ara yaramamış ! Takım olduk ! Her maç final ! Galibiyet orucunu bozduk ! Yine şansa bağladılar ! Çekirdekçilere sorular... Vay vay vay ! Ligin 2. yarısı başlıyor Bu kadar da olur mu? İroniyi de gerçek sandılar İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor ! Geç kaldınız ! Hani satmaya gelmemiştiniz ! En kolay şey eleştirmekmiş ! Yasağı kaldırmaya gerek kalmadı Neşeniz daim olsun ! Mustafa Dalcı iyi hocadır ! Uçuş serbest ! Ligi kaybettik, parayı kaybetmeyelim ! Orada kimse var mı ? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Artık gerçeği görelim ! Zaman yok düşüyoruz ! Başkana birkaç tavsiye Gençlerbirliği Başkanvekili Kubilay Güvenç Güven olmazsa... Hani şeffaf olacaktınız ! Milli Takım hocasından inciler... Gençlerbirliği'nde kongreye doğru... Metin Hoca iyi dayandı... İlk defa mı yetersiz hakemle oynadık? Para ne için lazım ? Süper direniş ama yetmez ! Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek ! Bu kafalarla olmaz ! Gençlerbirliği'nde çekirdekçilerin istediği oldu ! Anlamak istemiyorlar ! Ligin en zayıf iki takımı... Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !
"" Tercüme