https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/de584085097dbcc290d237ea48ccd97c-38d4b94fa45438fbac53.png
Ercüment Tunçalp

Hani şeffaf olacaktınız !

25-09-2022 12:15 2513 kez okundu.

Gençlerbirliği bu gün 2022 yılı içindeki 3. Kongresine gidiyor. Bu yazıyı toplantının başlama saati ile eşzamanlı yazıyorum.

Şu ana kadar;

- Niyazi beyin ağzından aday olup olmadığını henüz öğrenemedik…

- Biz Gençlerbirliği taraftarları olarak, Niyazi bey taraftarlarından da doyurucu bir haber alamadık, zira onlardaki bilgiler de ortada dolaşanlarla sınırlıydı.

- Şimdiye kadarki bütün kongreler canlı yayınlanmışken bu günkü kongreden canlı yayın yok

- Niyazi beyin listesinde kimlerin olduğunu kongre başladığı saatlerde bilmiyorduk. Dedikodu şeklinde 1-2 yeni ismi ve yine kulaktan dolma bilgilerle ayrılacak isimleri duymuştuk…

- Saat 10.00’da başlayan kongreye ait tek adayın ismi ve listesi ‘Gençlerbirliği Haber Ajansı’ tarafından saat 11.27’de açıklandı. Zaten daha da geciktirilmesi mümkün olamazdı !

- ‘Kurumsallık’ denince herkese ders vermeye kalkan Niyazi bey kendisi için sır perdesini strateji olarak tercih ediyor.

-.Tarihimizde ilk defa taraftar grupları “kongreye katılmayacaklarını” bildirdiler. Sonucunu, son iki kongrede çekilen fotoğrafları yanyana koyarak görebilirsiniz… 

-Son yılların Başkan adayı Haydar Arda Çakmak, “Niyazi beye güvenmediğini” açık açık belirterek “ben yokum” dedi.

- Bu aşırı gizlilik, ‘Gençlerbirliği gayrimenkullerinin satış yetkisi’ kazaya uğramasın diye olmasın…    

Listede ilk gözüme çarpan; Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Asil Üyesi Ahmet Gültekin Bakkaloğlu’dur.

Yaşasın cimbom !

Listede ikinci gözüme çarpan; Beşiktaş JK Kongre Üyesi Şanser Kadooğlu’dur.

Saldır kara kartal oley !

Gençlerbirliği’ne yaptığın iyilikler saymakla bitmez Niyazi bey !  

Daha ayrıntılı yazıyı kongre sonuna bırakıyoruz…

 
Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI Başkan yine çark etti ! Bir sene içinde dördüncü kongre ! Zorunlu bir sezon sonu yazısı ! Sevindiğimiz şeye bakın ! Her şey son haftaya kaldı ! Küme düşmenin kalkmasına ümit bağlayanlar 6 puanlık maç bizim oldu ! Erzurumspor maçına moralli çıkacağız İşimiz giderek zorlaşıyor ! Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi ! Altay'ı mutlaka yenmemiz lazım ! Dört galibiyetin birincisi geldi ! Yol kısaldı, zaman azaldı ! Eskiden olsa hoca ile 2 defa vedalaşmıştık Futbolda adalet isteyen yok ! Hâlâ o görevlerde neden kalıyorsunuz ? Kızlarımız iyi başladı Yine hayaller gerçek olmadı ! Cumhuriyetin Gençleri 100 yaşında Okan Gedikali kardeşimizi kaybettik Lige verilen ara yaramamış ! Takım olduk ! Her maç final ! Galibiyet orucunu bozduk ! Yine şansa bağladılar ! Çekirdekçilere sorular... Vay vay vay ! Ligin 2. yarısı başlıyor Bu kadar da olur mu? İroniyi de gerçek sandılar İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor ! Geç kaldınız ! Hani satmaya gelmemiştiniz ! En kolay şey eleştirmekmiş ! Yasağı kaldırmaya gerek kalmadı Neşeniz daim olsun ! Mustafa Dalcı iyi hocadır ! Uçuş serbest ! Ligi kaybettik, parayı kaybetmeyelim ! Orada kimse var mı ? Hocam siftah ne zaman? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Artık gerçeği görelim ! Zaman yok düşüyoruz ! Başkana birkaç tavsiye Gençlerbirliği Başkanvekili Kubilay Güvenç Güven olmazsa... Milli Takım hocasından inciler... Gençlerbirliği'nde kongreye doğru... Metin Hoca iyi dayandı... İlk defa mı yetersiz hakemle oynadık? Para ne için lazım ? Süper direniş ama yetmez ! Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek ! Bu kafalarla olmaz ! Gençlerbirliği'nde çekirdekçilerin istediği oldu ! Anlamak istemiyorlar ! Ligin en zayıf iki takımı... Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !
"" Tercüme