https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/894a200a66c2b57205af564d6883882a-71b422153e01ea495d54.png
Yetkiner Mayda

Gençlerbirliği'nde Niyazi Akdaş'ın çıkmazı...

23-11-2022 10:25 2902 kez okundu.

Niyazi Akdaş Gençlerbirliği için milyonlar harcamasına rağmen bir çok kesime yaranamıyor.

İlhan Cavcav'ın sağlık sorunları nedeniyle başlayan gerileme, Murat Cavcav ile çökme dönemine evrildi.

Kasadaki paralar suyunu çekti, gayrimenkuller yok pahasına elden çıkarıldı. Berat Özdemir gibi değerli futbolcular, Arda Güler gibi değerlenecek gençler yok pahasına başka kulüplere kaptırıldı.

Bazıları da sözleşme yenilenmeyince ellerini kollarını sallayarak gittiler.

Murat Cavcav sanki yaptıkları yetmez gibi bir de alacak yazıp, köşesine çekildi.

Şimdi ise Niyazi Akdaş, kulübü ayakta tutmak, borçları ödemek için tek başına savaşıyor.

Son kongrede mali tabloya bakıyoruz. Niyazi Akdaş dışında fazla elini cebine sokan olmamış...

Buraya kadar iyi...

Takım da iyi gitmiyor. Metin Diyadin ile umut vardı. Onca sıkıntıyı sırtında taşıyan Metin Diyadin yalnız bırakılınca kenara çekildi.

Birileri çıkıp ligi tanımayan, Tükiye'yi bilmeyen Taşkın Aksoy'u getirdi.  4 haftada sıfır çekince, gelmesine vesile olanlar kenara çekildi... Hatta getirenler hocanın arkasından sallamaya başladı.

Şimdi göreve Mustafa Dalcı geldi. Dalcı ligi tanıyor. Geçen sezon Ankaragücü'nü şampiyon yaptı. Spor Toto 1.Lig'de nasıl oynanması gerektiğini biliyor. 

İlk maçında da takım olumlu sinyaller verdi. Ahmet Arda Tuzcu'nun vuruşu direkten dönmese olumlu sinyallerin yanında puan da alınacaktı.

Şimdi Niyazi Akdaş ve liyakatli (!) ekibinin transfer tahtasını açması gerekiyor. 

Yoksa bu takımın sonu TFF 2.Lig olur.

TFF 2.Lig kulübün kapısına kilit vurmak mıdır?

Hayır...

Bursaspor TFF 2.Lig'den dönüp Süper Lig şampiyonu oldu.

Gençlerbirliği'nin dinamikleri farklı ama iyi bir ekip ile geri dönüş tabi ki olanaklar içinde...

Niyazi Akdaş 2.5 yıl daha görevde olduğunu açıkladı.

O zaman Niyazi Akdaş'ın para bulmak için yaptığı uğraş kadar iyi bir yönetim oluşturmak için de çaba göstermesi gerekiyor.

Çünkü kulüp yönetmek ekip işidir. 

Bakın İlhan Cavcav'ın başarılı olduğu dönemlerde yönetiminde sağlam en az 4-5 isim vardı.

Hepsi Gençlerbirliği için birikimlerini ortaya koyardı.

Yönetim kurulunda kavga etmezdi.

Fotoğraf karesine girmek için çaba sarf etmezdi.

Niyazi Akdaş'a naçizane önerim kulübü zarara uğratan transferleri yaptıran, yanlış hoca öneren sonra kenara çekilenlerle yollarını ayırmalı...

Herkesi dinlemeli, doğru olanı seçmeli... 

Muhalefetin iddialarını değerlendirmeli... 

Kendisine "Muhaliflerle görüşme" önerisi getirip, sonra muhalefetle bir aya gelenlerle yol yürümemeli...

Öneri bizden... Hem de ücretsiz...

Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI Ankaragücü için 3 puandan fazlası Ankaragücü'nde pamuk eller cebe mi olacak? Ankaragücü'nün geleceği Sıraç mı Cephas mı? Hasan Şengel'in ismi Spor Lisesi'ne verilmeli... Ankaragücü mutsuz... Gençlerbirliği'nde buruk sevinç Keskin sirke küpüne zarar ve Emre Belözoğlu Gençlerbirliği'nde Niyazi Akdaş'a düşen görev Ankaragücü taraftarı 100. yılda Avrupa hayali kurmalı mı? Ankaragücü ve Gençlerbirliği'nde kafama takılanlar Ankaragücü'nde Emre Belezoğlu doğru teknik adam mı? Gençlerbirliği'ne seçim zamanı değil şimdi destek ! Gençlerbirliği kültürü ve tek suç Niyazi Akdaş'ın mı? Gençlerbirliği kongresinden arkada kalanlar  Türkiye'de başkan ve teknik direktör olmak o kadar kolay ki! Gençlerbirliği, Serkan Aydın ve küçük olsun benim olsun... Ankaragücü için sezon başarı mı hezimet mi? Ankaragücü'nde Sedat Ağçay bozuk para gibi harcandı mı? Faruk Koca niye sessiz kalıyor? Ankaragücü'nün hakkı aranmıyor? Ankaragücü'nde Faruk Koca büyük risk aldı Bazı güzel insanları alkışlayın bari... Gençlerbirliği'ne güzel futbol değil puan lazım Ankaragücü 3'ten büyüktür Ankaragücü'nde Ömer Erdoğan'ın başını Tolga Ciğerci yakacak Ankaragücü'nde uyarı, Gençlerbirliği'nde hesap kitap devri Suçlu Ankaragücü oldu... Ankaragücü'nde asıl sorun ne? Gençlerbirliği'nde işler iyi gitmiyor... Ankaragücü masaya yumruğunu vurmalı! Gençlerbirliği nasıl şirketleşecek? ...  doğulmaz ... olunur! Ankaragücü'nde Tolga Ciğerci'yi bekleyen tehlike Ankaragücü'nün umudu var, Gençlerbirliği'ne umut lazım Gençlerbirliği'nde kimse kendine pay çıkarmasın! Gençlerbirliği için birlik gerekli... Ankaragücü'nde Mustafa Dalcı gitti dertler bitti mi? Bir kazaya uğradık!
"" Tercüme