https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/de584085097dbcc290d237ea48ccd97c-38d4b94fa45438fbac53.png
Ercüment Tunçalp

Gençlerbirliği Başkanvekili Kubilay Güvenç

28-09-2022 12:47 7294 kez okundu.

Gençlerbirliği Spor Kulübü’ne uzun yıllar sonrasında ilk defa çocukluğundan beri taraftarımız olan bir Başkan Vekili geldi. Artık böyle bir neticeye bilerek mi yoksa şans eseri mi ulaşıldığına şimdilik kesin karar veremedim.

Benim bu değerli arkadaşımla buluşmam 90’lı yılların sonuna rastlar. İstanbul’daki maçlarda tribünde 10 kişi bile olsak, bunun birisi mutlaka Kubilay olurdu. Daha sonraki yıllarda oğlu Yağız’da bu gruba dahil oldu.   

İşte hiçbir menfaat beklemeden, kendi şirketindeki mesaisinden de kısarak Gençlerbirliği’ne maddi manevi destek verecek en garantili yönetici örneğidir.

Aynen Erdem Göktürk gibi…

O da kadın futbolu ve amatör branşlardan sorumlu yöneticimiz oldu.

Yolları açık olsun…  

Bu arkadaşların İstanbul’da ikamet edip, Ankara’da görev üstlenmeleri az buz fedakarlık değildir.

Ben 24-25 sene önce İstanbul’da grup oluşturmaya çalışırken (Nevzat Akçaoğlu ile birlikte), birisi çıkıp bu günleri göreceğimizi söyleseydi inanmazdım. Diğer bir şansımız da benden görevi devir alan Onur Aydoğan’ın da yönetimin yedek listesinde yer almasıdır. İnşallah o da kulübümüze daha fazla hizmet etme zevkine bir gün kavuşur.   

Şimdi aramızda olmayan Mehmet Aykut Sili de karşılıksız sevenlerdendi. Eminim yaşasaydı, Kubilay Güvenç’in yanında yer alacak bir iş adamı yöneticimiz daha olurdu. Kendisini Rahmetle anıyorum… 

Genç arkadaşlarımız bilmezler, biz bu kulüpte geçmişte neler gördük neler…

Sizlere bir Başkan Vekili örneği sunacağım ki; şimdikinin kıymeti daha iyi anlaşılabilsin… 

Yıl 2007 Haziran ayı, Fenerbahçe Roberto Carlos’u transfer ediyor. Sakın “bize ne bundan” demeyin. Zira bizi de ilgilendiren tarafı var !

Küçük bir iş jetinin içinden yıldız futbolcu ile beraber menajeri, Fenerbahçeli yöneticiler, FB TV ekibi dışında bir kişi daha çıkıyor.

Kim mi ? 

Gençlerbirliği Başkan Vekili !

İsim yazmak istemedim, merak edenler internette arama motoruna, “ Fenerbahçe uçağında Gençlerbirliği Başkan Vekili” yazarlarsa daha fazla bilgi alabilirler.

Bitmedi…

Yıl 2009 Ekim ayı, Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda Fenerbahçe ile oynuyoruz. Yediğimiz bir gol sonrasında yine Gençlerbirliği Başkan Vekili, sevinç gösterisi yapan ev sahibi ekibin yöneticisi Mahmut Uslu ile ‘çak’ yapıyor ve bütün Türkiye görüyor.

Beni düşünebiliyor musunuz; hem 3-0 yenilmişiz, hem Fenerbahçe semtinde  oturuyorum, hem de 40 yılı birlikte geçirdiğim Fenerbahçe yöneticisi olan iş arkadaşımın makarasına kurban gidiyorum.

O kızgınlıkla, 4 Ekim 2009 tarihinde Klasspor’da yazdığım “Haftanın olayı” başlıklı yazımda ilgili kişiyi istifaya çağırdım. Yetinmedim, TFF’ye de görüntüler üzerinden ‘değerlendirme yapma’ çağrısında bulundum.

Ne oldu dersiniz ?

Aynen göreve devam…

Bu olay herhangi bir Anadolu Kulübünde veya büyütülmüş takımlardan birinde cereyan etseydi nasıl sonuçlanırdı, hepimiz biliyoruz !

Üstelik GS plakalı yönetici de bu kulüp bünyesinde yıllarca barındı. İtiraz eden az sayıdaki taraftar olarak eleştirilen yine bizler olduk…

Şaka gibi değil mi ? 

Şimdi bunları yaşadıktan sonra yavaş yavaş kendi değerlerimize dönüyoruz.

Sayın Başkanı, gördüğümüz yanlışları konusunda nasıl uyarıyorsak bu olumlu tercihini de söylememiz gerekiyor. 

Yeni yönetim kadrosunu bu vesile ile tekrar kutluyorum… 

Doğruları alkışlamaya, yanlışları söylemeye devam edeceğiz; yakınlık derecesinden de etkilenmeyeceğiz ! 

Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI Kaloğlu'na sorular... Hasan Ağabeyi uğurlarken... Bu maçın bir galibi var ! Allah akıl fikir versin ! Bir haftada iki mutlu olay ! EURO 2024 finallerine katılmak başarı mı? Arda Çakmak falcı mı ? Kolay galibiyet Bu kaçıncı seçimli genel kurul ? Kadro değerin kadar iddian olur ! Skor değil eksik kalmak kötü ! Mücadele ve cesur futbol yeter Derinliği olmayan kadronun başarısı Futbol aklı üzerine... Çıkış sürüyor... Dünyada eşine az rastlanan... Galibiyeti kaçırdık ! Yeni sezon hayırlı olsun Böyle olacağı belliydi ! Tuhaf transferler devam ediyor Gençlerbirliği scout ekibi... Hedef kümede kalmak ! Fenerbahçe karşısında gençleri denemek ! Hayırlı uğurlu olsun ! 'Baba bizi bırakma' filmi sinemamızda ! Geçtiğimiz sezon ders olmalı ! Arda Güler'i keşfeden Gençlerbirliği'dir Aramızda şaşıran var mı? Bodrum tatili arası Sinan Kaloğlu'nun haklı çağrısı Yeni sezon öncesi manzara Letonya zaferi ! Bu kaçıncı veda ! Spor kulüplerinin şirketleşmesi Sadece alt yapı ile olmaz ! Başkan yine çark etti ! Bir sene içinde dördüncü kongre ! Zorunlu bir sezon sonu yazısı ! Sevindiğimiz şeye bakın ! Her şey son haftaya kaldı ! Küme düşmenin kalkmasına ümit bağlayanlar 6 puanlık maç bizim oldu ! Erzurumspor maçına moralli çıkacağız İşimiz giderek zorlaşıyor ! Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi ! Altay'ı mutlaka yenmemiz lazım ! Dört galibiyetin birincisi geldi ! Yol kısaldı, zaman azaldı ! Eskiden olsa hoca ile 2 defa vedalaşmıştık Futbolda adalet isteyen yok ! Hâlâ o görevlerde neden kalıyorsunuz ? Kızlarımız iyi başladı Yine hayaller gerçek olmadı ! Cumhuriyetin Gençleri 100 yaşında Okan Gedikali kardeşimizi kaybettik Lige verilen ara yaramamış ! Takım olduk ! Her maç final ! Galibiyet orucunu bozduk ! Yine şansa bağladılar ! Çekirdekçilere sorular... Vay vay vay ! Ligin 2. yarısı başlıyor Bu kadar da olur mu? İroniyi de gerçek sandılar İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor ! Geç kaldınız ! Hani satmaya gelmemiştiniz ! En kolay şey eleştirmekmiş ! Yasağı kaldırmaya gerek kalmadı Neşeniz daim olsun ! Mustafa Dalcı iyi hocadır ! Uçuş serbest ! Ligi kaybettik, parayı kaybetmeyelim ! Orada kimse var mı ? Hocam siftah ne zaman? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Artık gerçeği görelim ! Zaman yok düşüyoruz ! Başkana birkaç tavsiye Güven olmazsa... Hani şeffaf olacaktınız ! Milli Takım hocasından inciler... Gençlerbirliği'nde kongreye doğru... Metin Hoca iyi dayandı... İlk defa mı yetersiz hakemle oynadık? Para ne için lazım ? Süper direniş ama yetmez ! Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek ! Bu kafalarla olmaz ! Gençlerbirliği'nde çekirdekçilerin istediği oldu ! Anlamak istemiyorlar ! Ligin en zayıf iki takımı... Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !
"" Tercüme