https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/de584085097dbcc290d237ea48ccd97c-38d4b94fa45438fbac53.png
Ercüment Tunçalp

Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi !

17-04-2023 23:35 3436 kez okundu.

Keşke o maçı değil de bu maçı kazansaydık. Zira Altay için aradaki farkı korumak önemliydi ve amaçlarına ulaştılar. Artık Erzurumspor’u deplasmanda yenmekten başka çaremiz kalmadı. Yanına da 2 galibiyet daha eklemememiz lazım. Peki kolay mı ?

Kalan 5 maçın 3’ünü kazanma şansımız hayli zor…

Üstelik ilki Rizespor ile ve deplasmanda…   

Evde oynayacağımız Sakaryaspor maçının zorluk derecesi de bu takımın o günkü sıralamada bulunacağı yere göre belli olacaktır. İnşallah ilk 7 sıra bizim oynayacağımız maçlara kadar netleşsin de, Sakaryaspor, Bodrumspor ve Bandırmaspor bizimle kıran kırana mücadeleye girmeye cesaret edemesinler !

 

Futbolda her şey olabiliyor, örneklerini de sık sık görüyoruz. Geçen hafta Altay’dan 3 gömlek daha iyi bir takımı harika bir oyunla deplasmanda yendik. Ama bu hafta berbat bir oyunla emekliler takımını yenemedik. 

Artık işimiz takımın ‘gününde’ olup olmamasına kaldı !

En fazla aldığım eleştiri, “Ne kötümser adamsın” oluyor… 

Evet ama hiç zararını görmedim. Özel hayatımda da en kötüsüne göre tedbirimi alırım. Olmazsa da elden geleni yaptığım için daha az üzülürüm…

Artık geriye bakmanın anlamı yok, bu günden sonrası önemlidir. Çünkü hâlâ sondan ikinci sıradayız. Ve de henüz psikolojik çıtayı bir türlü aşamadık…

 

Sonuç olarak; Erzurumspor ve Bandırmaspor gözüme kestirdiklerim. Bir kazaya karşılık olarak da Bodrumspor’u yedek listeme aldım.

Yani durum o kadar parlak değil ama hiç olmazsa ümidimiz sürüyor…

İhtimal ne kadar küçük olsa da !       

 
Neler Söylendi?

Okan

Cok üzgünüz...bu kadar kötü olmayı hic beklemiyorduk.Ancak hicte kotümser degilsiniz;tam tersi her zaman gercekcisiniz ve bu aksam umut aşıladınız.tesekkurler...umarım bu guzel camia daha fazla üzülmez. 5 ay önce

DİĞER YAZILARI Mücadele ve cesur futbol yeter Derinliği olmayan kadronun başarısı Futbol aklı üzerine... Çıkış sürüyor... Dünyada eşine az rastlanan... Galibiyeti kaçırdık ! Yeni sezon hayırlı olsun Böyle olacağı belliydi ! Tuhaf transferler devam ediyor Gençlerbirliği scout ekibi... Hedef kümede kalmak ! Fenerbahçe karşısında gençleri denemek ! Hayırlı uğurlu olsun ! 'Baba bizi bırakma' filmi sinemamızda ! Geçtiğimiz sezon ders olmalı ! Arda Güler'i keşfeden Gençlerbirliği'dir Aramızda şaşıran var mı? Bodrum tatili arası Sinan Kaloğlu'nun haklı çağrısı Yeni sezon öncesi manzara Letonya zaferi ! Bu kaçıncı veda ! Spor kulüplerinin şirketleşmesi Sadece alt yapı ile olmaz ! Başkan yine çark etti ! Bir sene içinde dördüncü kongre ! Zorunlu bir sezon sonu yazısı ! Sevindiğimiz şeye bakın ! Her şey son haftaya kaldı ! Küme düşmenin kalkmasına ümit bağlayanlar 6 puanlık maç bizim oldu ! Erzurumspor maçına moralli çıkacağız İşimiz giderek zorlaşıyor ! Altay'ı mutlaka yenmemiz lazım ! Dört galibiyetin birincisi geldi ! Yol kısaldı, zaman azaldı ! Eskiden olsa hoca ile 2 defa vedalaşmıştık Futbolda adalet isteyen yok ! Hâlâ o görevlerde neden kalıyorsunuz ? Kızlarımız iyi başladı Yine hayaller gerçek olmadı ! Cumhuriyetin Gençleri 100 yaşında Okan Gedikali kardeşimizi kaybettik Lige verilen ara yaramamış ! Takım olduk ! Her maç final ! Galibiyet orucunu bozduk ! Yine şansa bağladılar ! Çekirdekçilere sorular... Vay vay vay ! Ligin 2. yarısı başlıyor Bu kadar da olur mu? İroniyi de gerçek sandılar İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor ! Geç kaldınız ! Hani satmaya gelmemiştiniz ! En kolay şey eleştirmekmiş ! Yasağı kaldırmaya gerek kalmadı Neşeniz daim olsun ! Mustafa Dalcı iyi hocadır ! Uçuş serbest ! Ligi kaybettik, parayı kaybetmeyelim ! Orada kimse var mı ? Hocam siftah ne zaman? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Artık gerçeği görelim ! Zaman yok düşüyoruz ! Başkana birkaç tavsiye Gençlerbirliği Başkanvekili Kubilay Güvenç Güven olmazsa... Hani şeffaf olacaktınız ! Milli Takım hocasından inciler... Gençlerbirliği'nde kongreye doğru... Metin Hoca iyi dayandı... İlk defa mı yetersiz hakemle oynadık? Para ne için lazım ? Süper direniş ama yetmez ! Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek ! Bu kafalarla olmaz ! Gençlerbirliği'nde çekirdekçilerin istediği oldu ! Anlamak istemiyorlar ! Ligin en zayıf iki takımı... Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !
"" Tercüme