https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/de584085097dbcc290d237ea48ccd97c-38d4b94fa45438fbac53.png
Ercüment Tunçalp

Eskiden olsa hoca ile 2 defa vedalaşmıştık

02-04-2023 16:17 2395 kez okundu.

Yine beklenen oldu. Sıkıcı geçen ilk yarıda çok güzel bir organize atakta 31. dakikada Rharsalla’nın ayağından golü biz bulduk. Ancak ilk yarıdaki silik Manisaspor ikinci yarıya hızlı başladı ve 47. dakikada beraberliği sağladı.

Yasin’in Ayberk’e yaptığı faul sonrasında, Kaan Kanak’ın 80. dakikada sıfıra yakın yerden attığı ikinci golle de 3 puan rakibe gitmiş oldu.

Evet maçın ilk yarısı ile ikinci yarısı tempo olarak çok farklıydı ama buna uyum sağlayamayan bizim hocamızdı. İki hafta önceki maçın en kötü adamı, bu gün takımımızın en iyi oyuncusuydu. İşte bu durumda hoca yine kendinden bekleneni yaptı. Doukara’yı döküldüğü maçta 90 dakika sahada tutarken, en iyi olduğu maçın 69. dakikasında oyundan çıkarttı ve yerine İlker’i oyuna aldı.     

Tek golümüzü atan Rharsalla ikinci yarı sahada yoktu, hoca bunu da göremedi.  

Rahmetli Cavcav hayatta olsaydı, mevcut hocamız ile 2 defa karşılıklı anlaşarak yollar ayrılmıştı…

Birinci veda, kırılması hayli zor olan rekorla, 8 maç üst üste sıfır puanlı serinin sonunda gerçekleşirdi.

Varsayalım ki; gittikten 1 gün sonra hoca göreve geri dönmüş olsun...     

İkinci veda da, bu günlerde gerçekleşirdi. Zira eski kadronun tamamı gönderilip, eline 22 kişilik yeni kadro verildiği halde, transfer yasağı olan rakipler hiçbir takviye yapamadıkları halde ve de 4 rakip kulüpten 3’er puan silindiği halde bunlardan yararlanamadığı için bırakmaya zorlanırdı.

İlk yarı bittiğinde sonuncu, ikinci yarının ortalarında ise sondan ikinciyiz !

Hem de oynamadan kazandığımız 3 puana rağmen…

Aynen tahmin ettiğim gibi yancılar bu sayede Altınordu ile aradaki farkın 2 puana düşmesine sevindiler. Oysa önce fikstüre baksalardı bu hafta da Altınordu’ya havadan 3 puan geleceğini görürlerdi. Yani aradaki fark yine 5 puan…     

Önümüzdeki hafta da piyangodan çıkacak ikinci 3 puana rağmen, hâlâ sıralamadaki yerimiz kesin olarak değişmeyecek. Yani sahada biraz emek harcamadan TFF’den gelecek bonuslar sonuç için nafiledir…

Gelelim bu kadar avantajı değerlendiremeyen hocamızın hâlâ göreve devam edişinin esas sebebine…

İşbilmezlerin, anlaşma tarihinden 2 ay sonra sözleşmeye tazminat maddesi ilave etmelerinden kaynaklanan bir durum söz konusudur. Bu mantık dışı, ticari ve hukuki teamüllere uymayan, zamanlaması yanlış işlemin nedenlerini bilmiyoruz. Herhalde makul bir izahı olmalıdır. Eğer yoksa tazminatı cepten karşılama mecburiyeti vardır.

Buradan uyarıyorum; önümüzde 7 maç haftası daha vardır ve tedbir alma zamanı geçmektedir. Eğer Gençlerbirliği’nin geleceği bu tazminata kurban giderse bunun hesabı çok zor verilecektir. 

Sonuç olarak; Eğer Metin Diyadin’e verilen sözler zamanında yerine getirilseydi, şimdi başka şeyler konuşuyor olacaktık…   

Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI Mücadele ve cesur futbol yeter Derinliği olmayan kadronun başarısı Futbol aklı üzerine... Çıkış sürüyor... Dünyada eşine az rastlanan... Galibiyeti kaçırdık ! Yeni sezon hayırlı olsun Böyle olacağı belliydi ! Tuhaf transferler devam ediyor Gençlerbirliği scout ekibi... Hedef kümede kalmak ! Fenerbahçe karşısında gençleri denemek ! Hayırlı uğurlu olsun ! 'Baba bizi bırakma' filmi sinemamızda ! Geçtiğimiz sezon ders olmalı ! Arda Güler'i keşfeden Gençlerbirliği'dir Aramızda şaşıran var mı? Bodrum tatili arası Sinan Kaloğlu'nun haklı çağrısı Yeni sezon öncesi manzara Letonya zaferi ! Bu kaçıncı veda ! Spor kulüplerinin şirketleşmesi Sadece alt yapı ile olmaz ! Başkan yine çark etti ! Bir sene içinde dördüncü kongre ! Zorunlu bir sezon sonu yazısı ! Sevindiğimiz şeye bakın ! Her şey son haftaya kaldı ! Küme düşmenin kalkmasına ümit bağlayanlar 6 puanlık maç bizim oldu ! Erzurumspor maçına moralli çıkacağız İşimiz giderek zorlaşıyor ! Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi ! Altay'ı mutlaka yenmemiz lazım ! Dört galibiyetin birincisi geldi ! Yol kısaldı, zaman azaldı ! Futbolda adalet isteyen yok ! Hâlâ o görevlerde neden kalıyorsunuz ? Kızlarımız iyi başladı Yine hayaller gerçek olmadı ! Cumhuriyetin Gençleri 100 yaşında Okan Gedikali kardeşimizi kaybettik Lige verilen ara yaramamış ! Takım olduk ! Her maç final ! Galibiyet orucunu bozduk ! Yine şansa bağladılar ! Çekirdekçilere sorular... Vay vay vay ! Ligin 2. yarısı başlıyor Bu kadar da olur mu? İroniyi de gerçek sandılar İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor ! Geç kaldınız ! Hani satmaya gelmemiştiniz ! En kolay şey eleştirmekmiş ! Yasağı kaldırmaya gerek kalmadı Neşeniz daim olsun ! Mustafa Dalcı iyi hocadır ! Uçuş serbest ! Ligi kaybettik, parayı kaybetmeyelim ! Orada kimse var mı ? Hocam siftah ne zaman? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Artık gerçeği görelim ! Zaman yok düşüyoruz ! Başkana birkaç tavsiye Gençlerbirliği Başkanvekili Kubilay Güvenç Güven olmazsa... Hani şeffaf olacaktınız ! Milli Takım hocasından inciler... Gençlerbirliği'nde kongreye doğru... Metin Hoca iyi dayandı... İlk defa mı yetersiz hakemle oynadık? Para ne için lazım ? Süper direniş ama yetmez ! Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek ! Bu kafalarla olmaz ! Gençlerbirliği'nde çekirdekçilerin istediği oldu ! Anlamak istemiyorlar ! Ligin en zayıf iki takımı... Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !
"" Tercüme