https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/de584085097dbcc290d237ea48ccd97c-38d4b94fa45438fbac53.png
Ercüment Tunçalp

Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !

11-08-2022 08:28 2013 kez okundu.

Yeni yönetimden ilk icraat olarak ne bekliyorduk ?

Kaynak bularak transfer yasağını kaldırmalarını değil mi ?

Yanılmışız, birinci sırada tarihimize geçmiş sevgili kaptanımız Cemalettin Sakallıoğlu’nu kapının önüne koymak varmış…

Daha da acı olan, gerçek dışı “karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık” açıklaması…

İşin doğrusu; kaptan görevden alınacağını dışardan duyuyor ve “böyle bir şey var mı ?” diye sorduğunda gerçeği öğreniyor.   

Elbette kurumlarda görev değişiklikleri normaldir. Ancak futbolculuğunu, kaptanlığını bir tarafa bırakıyorum; Gençlerbirliği taraftarı da olan 68 yaşındaki bir idareci en az Başkan Vekili seviyesinde davet edilir ve “yeni yapılanma içinde bir görev değişikliği ihtiyacı olduğu” kendisine belirtilerek bir plaket eşliğinde uğurlanabilirdi. Bu şekilde bir ayrılık hiç hoş olmamıştır. Cemalettin kaptanın bizlerden ayrılması söz konusu bile olamaz. Yaşadığımız sürece hep birlikte olacağız.

Çünkü;

1975-1984 yılları arasında tam 9 yıl formamızı terleten ‘Kartal Cemalettin’ kaptanlık görevini de yönetici gibi yerine getirmişti. İhtiyaç duyulduğunda kulübü için cebinden harcama yapmıştı. Futbolu bıraktıktan seneler sonra Gençlerbirliği Eski Futbolcular Derneği’ni arkadaşlarıyla birlikte kurmuş, Başkanlığını da yapmıştı.

Bunları neden anlatıyorum ?

Kendisine münasip görülmeyen yukardaki seromoninin nasıl bir kişiden esirgendiği bilinsin istedim. 

Bir de Arda Çakmak’a “yönetim kurulu kararlarını uçurduğu” söylentisi var ki tam bir komedidir…

Bir kere yönetim kurulunda yer almayan bir kişinin orada alınan kararları bilmesine imkan var mı ? 

Sonra kaptanın hem o yaradılışta bir insan olmadığını herkes bilir hem de Arda Çakmak ile ilişkisi Arda’nın yaşı kadar geriye gider. Bunun taraftar ilişkisinden başka şekilde yorumlanmaması gerektiğini taraftar olmayanlar bilemez.

Cemalettin Sakallıoğlu’nun kaptan olduğu yıllarda, henüz 10 yaşındaki Arda Çakmak’ın babası da Gençlerbirliği yöneticisiydi. Yani birisi sahada, diğeri tribündeydi. Aynı yaşlardaki bir Galatasaraylı çocuğun seneler sonra kafasındaki ‘Metin Oktay’ imajı ne ise bizdeki durum da aynıdır.

Bu arada maçların başlamasına bir haftadan az kaldı. Kadro yetersizdir, ekipte tek yabancı futbolcu kalmıştır. O da ülkesinde savaş olduğu için burdadır. 

Herhalde ‘sezon öncesi bir açıklama yapılır’ diye bekliyoruz !    

Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI Skor değil eksik kalmak kötü ! Mücadele ve cesur futbol yeter Derinliği olmayan kadronun başarısı Futbol aklı üzerine... Çıkış sürüyor... Dünyada eşine az rastlanan... Galibiyeti kaçırdık ! Yeni sezon hayırlı olsun Böyle olacağı belliydi ! Tuhaf transferler devam ediyor Gençlerbirliği scout ekibi... Hedef kümede kalmak ! Fenerbahçe karşısında gençleri denemek ! Hayırlı uğurlu olsun ! 'Baba bizi bırakma' filmi sinemamızda ! Geçtiğimiz sezon ders olmalı ! Arda Güler'i keşfeden Gençlerbirliği'dir Aramızda şaşıran var mı? Bodrum tatili arası Sinan Kaloğlu'nun haklı çağrısı Yeni sezon öncesi manzara Letonya zaferi ! Bu kaçıncı veda ! Spor kulüplerinin şirketleşmesi Sadece alt yapı ile olmaz ! Başkan yine çark etti ! Bir sene içinde dördüncü kongre ! Zorunlu bir sezon sonu yazısı ! Sevindiğimiz şeye bakın ! Her şey son haftaya kaldı ! Küme düşmenin kalkmasına ümit bağlayanlar 6 puanlık maç bizim oldu ! Erzurumspor maçına moralli çıkacağız İşimiz giderek zorlaşıyor ! Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi ! Altay'ı mutlaka yenmemiz lazım ! Dört galibiyetin birincisi geldi ! Yol kısaldı, zaman azaldı ! Eskiden olsa hoca ile 2 defa vedalaşmıştık Futbolda adalet isteyen yok ! Hâlâ o görevlerde neden kalıyorsunuz ? Kızlarımız iyi başladı Yine hayaller gerçek olmadı ! Cumhuriyetin Gençleri 100 yaşında Okan Gedikali kardeşimizi kaybettik Lige verilen ara yaramamış ! Takım olduk ! Her maç final ! Galibiyet orucunu bozduk ! Yine şansa bağladılar ! Çekirdekçilere sorular... Vay vay vay ! Ligin 2. yarısı başlıyor Bu kadar da olur mu? İroniyi de gerçek sandılar İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor ! Geç kaldınız ! Hani satmaya gelmemiştiniz ! En kolay şey eleştirmekmiş ! Yasağı kaldırmaya gerek kalmadı Neşeniz daim olsun ! Mustafa Dalcı iyi hocadır ! Uçuş serbest ! Ligi kaybettik, parayı kaybetmeyelim ! Orada kimse var mı ? Hocam siftah ne zaman? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Artık gerçeği görelim ! Zaman yok düşüyoruz ! Başkana birkaç tavsiye Gençlerbirliği Başkanvekili Kubilay Güvenç Güven olmazsa... Hani şeffaf olacaktınız ! Milli Takım hocasından inciler... Gençlerbirliği'nde kongreye doğru... Metin Hoca iyi dayandı... İlk defa mı yetersiz hakemle oynadık? Para ne için lazım ? Süper direniş ama yetmez ! Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek ! Bu kafalarla olmaz ! Gençlerbirliği'nde çekirdekçilerin istediği oldu ! Anlamak istemiyorlar ! Ligin en zayıf iki takımı...
"" Tercüme