https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/de584085097dbcc290d237ea48ccd97c-38d4b94fa45438fbac53.png
Ercüment Tunçalp

Başkan yine çark etti !

02-06-2023 14:02 2177 kez okundu.

Başkan 24 Mayıs 2023 tarihinde; haziranda seçimli genel kurula gideceklerini belirterek, önce “Devam etmem mümkün değil” dedikten sonra aynı açıklamanın devamında, “Mali katkı verecek arkadaşlarımızı yönetime katarsak o zaman devam ederim” ifadesini kullanmıştı…

Henüz aradan 1 hafta geçmişken, 1 Haziran 2023 tarihinde kendisinden bir açıklama daha geldi. “Ekim ayına kadar federasyonun bize tanıdığı süre var. Kongremizi takıma maddi katkı verecek isim bulamazsak Ekim ayında yapacağız” dedi.  

Şimdi ihtimalen, “Ne var bunda ?” diyeceklere ve kendisine yönelteceğim sorulara başlıyorum:

 . Federasyonun Ekim ayına kadar verdiği süreyi son gününe kadar kullanma mecburiyeti var mı ?

 

 . Haziran ihtimali ortadan kalkmış gözüküyor. Bu günün tarihi 2 Haziran 2023.

Paralı yönetici arayacaksınız, bulamazsanız “ben yokum” diyerek başkan adaylarına çağrı yapacaksınız. Arkasından yönetim kurulunu toplayarak, kongre kararı alacak ve gündemi belirleyeceksiniz. Tarih belirlerken, en az 15 gün yasal süre olduğundan ve bir pazar gününe denk getirilmesi mecburiyetinden ortalama 17-18 gün sonrasında ilk toplantı, çoğunluk sağlanamayacağı için 7 gün daha sonrası ise kesin tarih olacaktır. Bütün bu sürecin başlaması için henüz saat çalışmaya başlamadı. Eğer araştırma aşaması 10 gün gibi kısa sürede tamamlansa bile karar almak için de sürecin başına en az 15 gün yönetimi toplamak ve ön hazırlık yapmak için ilave edeceksiniz.

Zaten bu takvimde, değil Haziran, Temmuz ihtimali gözüküyor mu ? 

 . Eğer Haziran ayında kongre yapılacak idiyse neden daha önce süreci başlatmadınız ?

 

 . Takımın durumu netleşsin diye beklediyseniz, önceden aranızda karar alıp düğmeye 21 Mayıs 2023 (ligin bittiği gün) tarihinde neden basmadınız ?  

 . Sizi Haziran ayında kongre yapmaya zorlayan bir kitle oldu mu ? Kendi özgür iradenizle bu kararı almadınız mı ?

 . Haziran ayını belirtmeniz yanında, iki ihtimali daha açıklamadınız mı ?

Ya bırakacaktınız ya da paralı yönetici bulmanız halinde devam edecektiniz…

Peki bu üçüncü ihtimal nereden çıktı ?

 . Eğer kongre yapılacaksa Haziran ayının, Ekim ayından daha uygun olduğu çok açık değil mi ?

Zira yeni seçilecek kişi transfer faaliyetini gerçekleştirecektir. Eylül ayı başında bitecek olan transfer sezonundan sonra Ekim ayında gelecek yeni başkan eli kolu bağlı olarak ocak ayını bekleyecektir. Peki bu durumda neden gelsin ?

 

Hele bir de Haziran ayında eksik ve yanlış transferler yapılması durumunda (ki bu bizde çok yaygın), yeni gelenin kucağına bombayı alıp muhtemel çöp transferlerden nasıl kurtulacağının ve daha da büyüyen borç miktarının nasıl azaltılacağının uğraşına düşeceği belli değil mi ?

 . Bu durumda Ekim ayının kongre için isabetli bir tarih olmadığı açık değil mi ?

 . Siz bütün hesaplarınızı (örneğin geçen seneki geçici başkan projenizde olduğu gibi) sadece kendi açınızdan mı yapmaktasınız ?

 . Sık sık dile getirdiğiniz üzere, “Gençlerbirliği sevginiz ağır basıyor” ise biraz da kulüp mefaatleri açısından kararlar almanız gerekmez mi ?

 

 . Beklentilerimizi listeler halinde bilgilerinize sunmamıza rağmen, bu yazının konusu sadece kongre kararınız ile sınırlı kalmıştır.   

O bile yeteri kadar risk barındırmıyor mu ?   

 
Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI Mücadele ve cesur futbol yeter Derinliği olmayan kadronun başarısı Futbol aklı üzerine... Çıkış sürüyor... Dünyada eşine az rastlanan... Galibiyeti kaçırdık ! Yeni sezon hayırlı olsun Böyle olacağı belliydi ! Tuhaf transferler devam ediyor Gençlerbirliği scout ekibi... Hedef kümede kalmak ! Fenerbahçe karşısında gençleri denemek ! Hayırlı uğurlu olsun ! 'Baba bizi bırakma' filmi sinemamızda ! Geçtiğimiz sezon ders olmalı ! Arda Güler'i keşfeden Gençlerbirliği'dir Aramızda şaşıran var mı? Bodrum tatili arası Sinan Kaloğlu'nun haklı çağrısı Yeni sezon öncesi manzara Letonya zaferi ! Bu kaçıncı veda ! Spor kulüplerinin şirketleşmesi Sadece alt yapı ile olmaz ! Bir sene içinde dördüncü kongre ! Zorunlu bir sezon sonu yazısı ! Sevindiğimiz şeye bakın ! Her şey son haftaya kaldı ! Küme düşmenin kalkmasına ümit bağlayanlar 6 puanlık maç bizim oldu ! Erzurumspor maçına moralli çıkacağız İşimiz giderek zorlaşıyor ! Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi ! Altay'ı mutlaka yenmemiz lazım ! Dört galibiyetin birincisi geldi ! Yol kısaldı, zaman azaldı ! Eskiden olsa hoca ile 2 defa vedalaşmıştık Futbolda adalet isteyen yok ! Hâlâ o görevlerde neden kalıyorsunuz ? Kızlarımız iyi başladı Yine hayaller gerçek olmadı ! Cumhuriyetin Gençleri 100 yaşında Okan Gedikali kardeşimizi kaybettik Lige verilen ara yaramamış ! Takım olduk ! Her maç final ! Galibiyet orucunu bozduk ! Yine şansa bağladılar ! Çekirdekçilere sorular... Vay vay vay ! Ligin 2. yarısı başlıyor Bu kadar da olur mu? İroniyi de gerçek sandılar İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor ! Geç kaldınız ! Hani satmaya gelmemiştiniz ! En kolay şey eleştirmekmiş ! Yasağı kaldırmaya gerek kalmadı Neşeniz daim olsun ! Mustafa Dalcı iyi hocadır ! Uçuş serbest ! Ligi kaybettik, parayı kaybetmeyelim ! Orada kimse var mı ? Hocam siftah ne zaman? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Artık gerçeği görelim ! Zaman yok düşüyoruz ! Başkana birkaç tavsiye Gençlerbirliği Başkanvekili Kubilay Güvenç Güven olmazsa... Hani şeffaf olacaktınız ! Milli Takım hocasından inciler... Gençlerbirliği'nde kongreye doğru... Metin Hoca iyi dayandı... İlk defa mı yetersiz hakemle oynadık? Para ne için lazım ? Süper direniş ama yetmez ! Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek ! Bu kafalarla olmaz ! Gençlerbirliği'nde çekirdekçilerin istediği oldu ! Anlamak istemiyorlar ! Ligin en zayıf iki takımı... Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !
"" Tercüme