https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/894a200a66c2b57205af564d6883882a-71b422153e01ea495d54.png
Yetkiner Mayda

Ankaragücü'nde asıl sorun ne?

25-10-2022 09:19 5205 kez okundu.

Ankaragücü camiası son günlerde bir çok şeyi tartışıyor. Ama asıl sorun gözden kaçıyor.

Fenerbahçeliler'in stada girmesi, Amedspor maçı, alınan cezalar, teknik direktörün taktikleri ve hakem hataları...

Fenerbahçeliler'in stada belirlenenden fazla girmesi... Bunu tartışmak bile abes... Hele Ankaragücü taraftarlarının.. Geçen sezon aynı yolları kullanıp Gençlerbirliği maçına Ankaragüçlüler girdi.

Şimdi de Fenerbahçeliler girdi. Yarın da Trabzonsporlular girer.

Çünkü Ankara protokol kenti. Bunlar oldu. Olmaya da devam edecek. Bunlar üzerinden yönetime saldırmak Ankaragücü'nün asıl dertlerini unutturur.

Ankaragücü'nün derdi onca transfere rağmen bulunduğu yerdir. Transferlerin mimarı Emre Yıldız'ın Faruk Koca tarafından korunup kollanmasıdır.

Ömer Erdoğan'ın ısrarı ile alınan Tolga Ciğerci, Taylan Antalyalı, Emre Kılınç, Kevin Malcuit ve Gökhan Akkan olmazsa Ankaragücü'nün gol atması bile şansa kalırdı.

Emre Yıldız iyi insan olabilir, dürüst insan olabilir... Ama kadro mühendisliği sıfır... Faruk Koca iş yerinde mühendis kadrosuna bilgisiz birini alıp zarar etmeyi göze alır mı?

Sanmam... Ama burası Ankaragücü... Nasıl olsa zarar Ankaragücü'nün hanesine yazıyor.

Cezalara niye önlem yok

Ankaragücü bu sezon toplam 1 milyon 450 bin lira ceza almış. Başkan Faruk Koca, taraftarları sükûnete davet edeceği yerde topu Gençlik ve Spor'a atıyor.

Yönetimi de teknik kadrosu da futbolcusu da artık her açıklamada taraftar güzellemesi yerine onları takımı daha yararlı bir şekilde desteklemeye çağırmalıdır.
Tamam Ankaragücü taraftarı etkili bir güçtür... Ama bu gücü doğru yöne kanalize etmek gerek... Rakibe küfür ederek, sahaya bir şey atarak takıma destek olunmaz... Birlik olup takımı, futbolcuları motive etmeye yönelik davranmak gerek.

Daha ligin başında 1 milyon 450 bin lira hayli yüksek bir rakam...

Amedspor maçı

Ziraat Türkiye Kupası'nda Ankaragücü'nün Amedspor ile eşleşmesi hayli yankı yarattı.

Sosyal medyada 6 yıl önceki Ankaragücü-Amedspor maçında yaşananlar ve geçtiğimiz haftalarda Diyarbakır'da Bursaspor maçındaki çirkin görüntüler akıla geldi.

Nefret söylemleri çığ gibi büyüdü...

Şimdi taraftarların yarattığı çirkinliğe Ankaragücü forması giymiş teknik direktör Ahmet Yıldırım, Ankaragücü forması ile şampiyonluk yaşamış, Ömer Bozan ve Cenk Kaplan'a küfür ederek, bir şeyler atarak mı karşılık vereceğiz...

Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI Bu fırsat bir daha Ankaragücü'nün eline geçmez Ankaragücü için 3 puandan fazlası Ankaragücü'nde pamuk eller cebe mi olacak? Ankaragücü'nün geleceği Sıraç mı Cephas mı? Hasan Şengel'in ismi Spor Lisesi'ne verilmeli... Ankaragücü mutsuz... Gençlerbirliği'nde buruk sevinç Keskin sirke küpüne zarar ve Emre Belözoğlu Gençlerbirliği'nde Niyazi Akdaş'a düşen görev Ankaragücü taraftarı 100. yılda Avrupa hayali kurmalı mı? Ankaragücü ve Gençlerbirliği'nde kafama takılanlar Ankaragücü'nde Emre Belezoğlu doğru teknik adam mı? Gençlerbirliği'ne seçim zamanı değil şimdi destek ! Gençlerbirliği kültürü ve tek suç Niyazi Akdaş'ın mı? Gençlerbirliği kongresinden arkada kalanlar  Türkiye'de başkan ve teknik direktör olmak o kadar kolay ki! Gençlerbirliği, Serkan Aydın ve küçük olsun benim olsun... Ankaragücü için sezon başarı mı hezimet mi? Ankaragücü'nde Sedat Ağçay bozuk para gibi harcandı mı? Faruk Koca niye sessiz kalıyor? Ankaragücü'nün hakkı aranmıyor? Ankaragücü'nde Faruk Koca büyük risk aldı Bazı güzel insanları alkışlayın bari... Gençlerbirliği'ne güzel futbol değil puan lazım Ankaragücü 3'ten büyüktür Ankaragücü'nde Ömer Erdoğan'ın başını Tolga Ciğerci yakacak Ankaragücü'nde uyarı, Gençlerbirliği'nde hesap kitap devri Suçlu Ankaragücü oldu... Gençlerbirliği'nde Niyazi Akdaş'ın çıkmazı... Gençlerbirliği'nde işler iyi gitmiyor... Ankaragücü masaya yumruğunu vurmalı! Gençlerbirliği nasıl şirketleşecek? ...  doğulmaz ... olunur! Ankaragücü'nde Tolga Ciğerci'yi bekleyen tehlike Ankaragücü'nün umudu var, Gençlerbirliği'ne umut lazım Gençlerbirliği'nde kimse kendine pay çıkarmasın! Gençlerbirliği için birlik gerekli... Ankaragücü'nde Mustafa Dalcı gitti dertler bitti mi? Bir kazaya uğradık!
"" Tercüme