Efsanevi boksör Mike Tyson korkuttu

DİĞER SPORLAR - 21-09-2022 08:24 7003 kez okundu.

Efsanevi boksör Mike Tyson korkuttu

Efsanevi boksör Mike Tyson geçtiğimiz günlerde bir hayranı tarafından tekerlekli sandalyede görüntülenmişti. Sağlık durumuna ilişkin konuşan Tyson, siyatik hastalığına yakalandığını açıkladı.

Son zamanlarda rahatsızlığı nedeniyle ayakta durmakta güçlük çeken eski ABD'li boksör Mike Tyson, havaalanında tekerlekli sandalye ile görüntülenmişti. Tyson sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.

"Siyatik dışında başka bir sorunum yok"

Newsmax'e konuşan Mike Tyson, siyatik hastalığına yakalandığını söyledi. Efsanevi boksör yaptığı açıklamada, "Ağrı arada kendini gösteriyor ve yürümeme engel oluyor. Bazen o kadar yanıyor ki konuşamıyorum!" ifadelerini kullandı. Tyson son durumuna ilişkin ise, "Siyatik dışında başka bir sorunum yok ve çok sağlıklıyım." dedi.

Siyatik hastalığı nedir?

Siyatik hastalığı, siyatik sinirinin ağrılı hastalığıdır. Hastalık, kalçaya doğru yayılan bel ağrılarıyla başlar. Ağrı, sinir boyunca, bacağın arkasını izleyerek kasıktan ayağa dek yayılır. Ağır durumlarda bacak güçsüzleşir, diz ve bilek refleksleri azalır. Sağaltımında dinlenme, sıcak ve fizik sağaltımı yapılır; ağrı kesici ilaçlarla birlikte özellikle B vitamini ve kortizonlu ilaçlar verilir. Hastalık genelde hapishane hastalığı olarak da bilinir.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Max Verstappen rekorunu geliştirdi

Max Verstappen rekorunu geliştirdi

06-11-2023 - DİĞER SPORLAR

Max Verstappen kazanmaya devam ediyor

Max Verstappen kazanmaya devam ediyor

30-10-2023 - DİĞER SPORLAR

"" Tercüme