Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 28-04-2023 23:08   Güncelleme : 28-04-2023 23:11

Sinan Kaloğlu 'Gençlerbirliği için 3 puandan fazlası'

Sinan Kaloğlu 'Gençlerbirliği için 3 puandan fazlası'

Spor Toto 1'inci Lig'in 35'inci hafta mücadelesinde Gençlerbirliği, sahasında konuk ettiği Bodrumspor'u 2-1 mağlup etti.

Müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında Gençlerbirliği Teknik Direktörü Sinan Kaloğlu değerlendirmelerde bulundu.

İki takımın oyuncularını da mücadelelerinden dolayı tebrik eden Gençlerbirliği Teknik Direktörü Sinan Kaloğlu, "3 puandan çok daha fazlasıydı bugün her şey. Bir inancın, bir hırsın, bir zaferin ürünüydü. Stratejik anlamda rakibin geriden oyun kurmasını engelleyerek bire bir eşleşmelerle uzun topa zorladık. Çok pozisyon vermedik. Yakaladığımız birkaç pozisyonu ilk yarıda atabilirdik. Maçın şekli de değişebilirdi. Bu büyük stresi ilk yarıda atacağımız gollerle yaşamayabilirdik.

Çocukların üzerinde büyük bir stres var. Bu galibiyetler, inanılmaz bir moral, bir motivasyon oluyor. Uzatmalarla birlikte 45 dakika 10 kişi oynayan takımım, 10 kişi oynarken bulduğu golle 3 puandan çok daha fazlasını kazandı. Tüm gelen taraftarlara son dakikaya kadar bizi destekledikleri için teşekkür ediyorum. Oyuncularımız hepsiyle de tek tek gurur duyuyorum" dedi.

 
Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin