DİĞER SPORLAR
Giriş Tarihi : 13-09-2022 12:21   Güncelleme : 13-09-2022 12:24

Sağlık nedeniyle koşuya başladı... 117 kilometrelik yarışta derece yaptı

Sağlık nedeniyle koşuya başladı... 117 kilometrelik yarışta derece yaptı

Sağlık gerekçesiyle 7 yaşından beri koşmaya başlayan doktor-atletimiz son olarak Paris’teki 171 kilometrelik yarışta derece yaptı

7 yaşından bu yana sporla iç içe olan ve bu konuda 53 yaşında bulunmasına karşılık hala uzun mesafe koşuları yapan Doktor-Atlet Tolga Uz, gençlere ve yaşlılara bu konuda öncülük yapmaya devam ediyor.
Ankara’nın Elmadağ ilçesinde doğan ve 7 yaşından beri sporla hazır-neşir olan Doktor-Atlet Tolga Uzu, geçenlerde Türkiye’yi temsil ettiği 171 kilometrelik Ultra maratonu 46.5 saatte bitirerek derece yaptı.
Finansman kaynağını  imkanları ile bulan ve Ultra Maraton yarışlarına katılan Doktor-Atlet her yıl yapılan yarışlara devamlı katılmak istiyor.

Eşi Şengül Uz ve balerin kızı ile doktorluk mesleğini sürdürürken, spor yapmayı da bir kenara bırakmayan Dr. Tolga Uz, yaşantısı için bakın neler söylüyor:

“Sporu sağlık gerekçesi ile yapıyorum. Bir dönem dağ bisikleti ve triatlon gibi sporları da yaptım. Her yaştaki insan, kendine uygun sporları yapıp yaşantısı sürdürebilmeli. Bizler için sporda derece yapılması önemli değil. Yeter ki insan bünyesine uygun sporu yapmalı. Tabii bu işi yaparken de, doktor tavsiyelerine de uyulmalı.”

AdminAdmin