Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 15-11-2023 13:55   Güncelleme : 15-11-2023 22:35

Gençlerbirliği'nin 3 genç yeteneği Fenerbahçe'de

Gençlerbirliği'nin 3 genç yeteneği Fenerbahçe'de

Fenerbahçe, Gençlerbirliği'nin genç oyuncuları Can Bartu Çığır, Utku Karakaya ve Yiğit Evin'i transfer etti.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi sitesindeki lisans bilgi bölümünde, üç oyuncunun da sarı-lacivertli takıma transfer olduğu ve amatör lisanslarının çıktığı bilgisi yer aldı.

Fenerbahçe'yle anlaşan oyuncular için Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Niyazi Akdaş, 200 bin avro karşılığında anlaştıklarını ve Fenerbahçe'nin bu oyuncuları satması durumunda pay hakkının yüzde 15 olduğunu belirtti.

Transfer olan genç futbolcular daha önce verdiği röportajlarda Fenerbahçe'yi temsil etmek ve Türk futbol tarihine adlarını yazdırmak istediklerini ifade etmişlerdi.

3'ü de 15 yaşında olan futbolcuların Fenerbahçe'ye transferi için Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Niyazi Akdaş, açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'yle dört genç oyuncu için anlaştıklarını anlatan Akdaş, "Bir oyuncumuzun kendisi ve ailesi gitmek istemedi. Dolayısıyla Can Bartu Çığır, Utku Karakaya ve Yiğit Evin gitti.

Futbolcular için Fenerbahçe'yle 200 bin avro karşılığında anlaştık. Fenerbahçe bu oyuncuları satarsa sonraki satıştan da pay hakkımız yüzde 15 olarak bulunuyor." ifadelerini kullandı.

 
Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin