Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 01-09-2023 08:30   Güncelleme : 01-09-2023 08:31

Gençlerbirliği'nde Sinan Kaloğlu'ndan transfer açıklaması

Gençlerbirliği'nde Sinan Kaloğlu'ndan transfer açıklaması

Trendyol 1. Lig ekiplerinden Gençlerbirliği'nin teknik direktörü Sinan Kaloğlu, sezonun ilk 3 haftasında elde edilen başarılı sonuçların sırrını "sevgi" olarak açıkladı.

Sinan Kaloğlu, Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde yaptığı açıklamada, "Güzel bir sevgi ortamı birliktelik var. Kulüpteki herkes bir birini çok seviyor. Bu güzel birlikteliğin sonucunda da 3 maçta alınan 7 puan var. Bu sevgiyi daha da pekiştiriyor." dedi.

Sezonun ilk 3 haftasında zorlu rakipler karşısında iyi oyunlar ortaya koyarak iyi sonuçlar aldıklarını anlatan Kaloğlu, "Bazı oyuncularımız kamp görmedi, bazı oyuncularımız yeni geldi. Daha ligin başındayız. Daha iyi olacağız. Milli maç arasında daha iyi hale geleceğiz." diye konuştu.

Futbolcu transferinde iyi oyunculuğun yanı sıra karaktere de önem verdiklerini ifade eden Kaloğlu, şunları söyledi:

"Grup çalışması yaptığımız için karakter de önemli. Çok karakterli bir grupla çalışıyorum. Geçen sezon çıkamayan takımlar oturmuş kadrolarının üstüne takviye yaptı. Bizim 18-19 oyuncumuz gitti, yeni yapılanan bir takımız gösterdiğimiz uyum yıllar berabermişiz gibi. Zorlu maçlar oynuyoruz bizden büyük bütçeli takımlara karşı oynuyoruz ama iyi oynuyoruz, zor bir takımız. Kolay yenilecek bir takım değiliz. Bunu 3 maçta gösterdik, her anlamda daha iyiye gideceğiz. Gelişe gelişe devam edeceğiz."

Kaloğlu, transfere ilişkin ise "Vaktimiz var. İhtiyaç ne gösterir, gözlemleyerek devam edeceğiz. Kadromuz şu anda denk, mücadeleci, rekabetçi. Daha vaktimiz var transferin son gününe kadar her şey olabilir. Başkanımız elinden geleni yaptı. İhtiyaç olursa gereken yapılır." değerlendirmesini yaptı.

Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin