Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 25-09-2022 14:43   Güncelleme : 25-09-2022 14:47

Gençlerbirliği'nde Niyazi Akdaş yeniden başkan

Gençlerbirliği'nde Niyazi Akdaş yeniden başkan

Gençlerbirliği’nin Olağanüstü Genel Kurulu’na tek başkan adayı olarak giren Niyazi Akdaş yeniden kulüp başkanlığına seçildi.

Gençlerbirliği’nin başkanı Niyazi Akdaş oldu. Gençlerbirliği’nin Olağanüstü Genel Kurulu’na tek başkan adayı olarak giren Niyazi Akdaş yeniden kulüp başkanı seçildi. Türkiye Karayolları Genel Müdürlüğü’nde yer alan Halil Rıfat Paşa Konferans Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından gündem maddelerine geçildi. Yapılan seçim sonuncunda tek aday olan Niyazi Akdaş 234 oy ile başkanlığa seçildi. Olağanüstü Genel Kurul’a katılan 290 delegeden 252'si oy kullanırken, 2 oy boş çıktı, 16 oy da geçersiz sayıldı.

Yeniden Gençlerbirliği kulübü başkanlığına seçilen Niyazi Akdaş’ın yönetim listesinde şu isimler yer alıyor: Kubilay Güvenç, Mehmet Soylu, Sinan Aydın, Osman Sungur, Emine Toprak, Ahmet Gültekin Bakkaloğlu, Murat Karahan, Sezgin Özkan, Cem Karakaşoğlu, Emre Gökdemir, Murat Güneş, İsmet Beltan, Şansser Kadooğlu, Şener Köseoğlu, Özgür Durşen, Fatih Cürebal, Mehmet Pelesen, Eraslan Er.
 

“BAŞKA ADAY OLSAYDI ADAY OLMAYACAKTIM!”

Oylama öncesi kürsüye çıkarak konuşma yapan Başkan Niyazi Akdaş şunları söyledi: “Bugün ki kongremizde başka aday olsaydı ben aday olmayacaktım. Ama benim haricimde kimse aday olmadı. Ben de aday olmasam 15 gün daha bu yönetim devam edecek ve kulüp sonrasında kayyuma kalacaktı. Bu kulübü kayyuma bırakmamak için aday oldum.”

Gençlerbirliği’nin hiçbir zaman malına göz dikmediğini belirten Başkan Niyazi Akdaş, “Gençlerbirliği’nin malına gözünü dikenin de gözünü oyarım. Gençlerbirliği için elimden geleni yapacağım. Benim başkanlık dönemimde hiç borçlanma olmadı. Kur farkı nedeniyle eski borçlardan dolayı bir fark oluştu. Gençlerbirliği’nde borcun yeri değişti. Kulüp bana borçlandı. Ben bu borcu istemiyorum. Temlik de koymuyorum. Şirketleşme olursa hisse senedi olarak alırım, borç kapanır. Bu kulübün kurtuluşu şirketleşmedir. 5 Haziran’da yapılan genel kurulda bizim hatamız sonucu usul nedeniyle gündem maddesi iptal oldu. Ama bu olay şirketleşme tamamen iptal oldu gibi yansıdı. Böyle olunca da yatırımcılar bu işe soğuk baktı” ifadesinde bulundu.  

“BİRLİK OLAMADIĞIMIZI GÖRMEK BENİ ÜZÜYOR”

Gençlerbirliği’nin yalnız bırakıldığına vurgu yapan Başkan Niyazi Akdaş, “Camia olarak da birlik olamadığımızı görmek beni üzüyor. Sosyal medyada bir küfür edilmediği kaldı. Bu da insanın hevesini kırıyor. Talip Bey’in yönetimine hiç karışmadım. Maddi destek talep ettiklerinde destek oldum. Kendi ekibimden birisini desteklemekten doğal ne var? Seçimde iki listeye de baktım. Kırk kere de baksam yine oyumu Talip Bey’in listesine verirdim. Bazı kesimler bu seçimle ilgili beni hedef göstermesi öncelikle genel kurul üyelerimize sonra bana saygısızlık” şeklinde konuştu.

AdminAdmin