Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 10-08-2022 15:09   Güncelleme : 31-08-2022 22:03

Gençlerbirliği'nde Berat Özdemir 2. Taylan vakası mı?

Gençlerbirliği'nde Berat Özdemir 2. Taylan vakası mı?

Gençlerbirliği'nde bir sonraki satıştan pay beklediği 2 futbolcudan biri olan Berat Özdemir'in Al-İttifak takımına 2.5 milyon euroya satışı kafaları karıştırdı.

Gençlerbirliği Berat Özdemir'i Trabzonspor'a 2.5 milyon euroya satmış ve bir sonraki satıştan ise 2.5 milyon euronun üzerindeki miktardan yüzde 20 pay almak şartı koşmuştu.

Trabzonspor Berat Özdemir'i Al-İttifak'a 2.5 milyon euroya satınca ekonomik sorunlarla boğuşan Gençlerbirliği'nin yeni yönetimi büyük şoka uğradı.

25 günde ne değişti... Hull City'e niye satılmadı?

Berat Özdemir'in transferi için Hull City'nin başkanı Acun Ilıcalı Trabzonspor'un kapısını çalmıştı. Trabzonspor yönetimi ise oyuncunun satılık olmadığını, gelecek planları arasında yer aldığını ifade ederek teklifi reddettiği ifade edilmişti.

Hull City'nin Trabzonspor'a teklifinin ise 4 milyon euro civarında olduğu belirtilirken Trabzonspor yönetiminin daha iyi teklif varken neden daha düşük bir fiyata Berat Özdemir'i sattığı anlaşılamadı!

2. Taylan Antalyalı vakası mı?

Bilindiği gibi Gençlerbirliği bir dönem formasını giyen Taylan Antalyalı'yı B.B.Erzurumspor'a bedelsiz satmış. Özel bir anlaşma ile ise sonraki satıştan pay şartı koymuştu.

Ancak Taylan Antalyalı sözleşmesi sürerken Galatasaray'a ücretsiz verilmişti. 

Bu transferi şaibeli bulan Gençlerbirliği yönetimi ise dava açmıştı.

AdminAdmin