13 Nisan 2024 Cumartesi
ads
DOLAR 32.36 ₺
EURO 34.46 ₺
STERLIN 40.56 ₺
ALTIN 2,438.65 ₺
BTC 67,144.44 $
ETH 3,229.24 $
BİST 9,814.19

Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş'tan borç açıklaması

Gençlerbirliği 4439
Yayınlama: 16 Temmuz 2023 Pazar 19:50 Kaynak: Haber Merkezi

Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş'tan borç açıklaması

Gençlerbirliği Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda başkanlığa yeniden Niyazi Akdaş seçildi.

Genel kurulda konuşan Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş, kulübün mali yapısının değiştirilmesi gerektiğini ifade ederek, "Kulübün mali yapısını daha iyi bir duruma getirebilmek lazım. Maalesef bu iki yılda aldığımız borç ve kur artışlarıyla buna muvaffak olamadık. Şahıs alacaklarını çıkardığınız zaman şu anda vergi ve banka borcu hariç kulübün 45-50 milyon lira borcu var ki vergi borcu 120 ay yayıldı. Ayda 600 bin lira ödenecek. Ben aldığımda 130 milyon lira borcu vardı. Euro da 10 liraydı, şimdi 30 lirayı buldu. Önceliğimiz bir kere altyapı. Bu kulübün kurtuluşunun altyapıdan olacağına inanıyorum" diye konuştu.

"Burada birçok Arda Güler'imiz var"

Bugüne kadar yönetim olarak 23 tane transfer yaptıklarını dile getiren Akdaş, "Bunun bir tanesi bedavaydı. Diğer 7 tanesini altyapıya yapılan 2-3 milyonluk transferlerdi. Altyapı bu transferler sayesinde kuvvetlendi ve dereceleri girdiler. İnşallah seneye daha iyi neticeler alacaklar. Burada birçok Arda Güler'imiz var. Bu kulübün istikbali karanlık değil aydınlık. Nurlu ufuklar yakın. En geç 2 sene içerisinde buradan dünya kadar Arda Güler çıkar. Karamsar olmaya gerek yok. Şu günlerde sıkıntılıyız. Bugünlerde el birliği içinde olmamız lazım. Maalesef onu da yapamıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu yıl açılacak olan Gençlerbirliği Spor Anadolu Lisesi'nin Türkiye'de bir ilk olduğunu söyleyen Akdaş, sözlerine şöyle devam etti:

"Bakmayın spor lisesi diyor ama biz onu futbol lisesi olarak açacağız. Bu futbol okulumuzdan nice yeni Arda'lar çıkaracağız. Göreceksiniz bu futbol okulu çok başarılı bir eğitim verecek ve seçme futbolcular alacağız buraya."

 
İlk Yorumu Sen Yaz
code
Tercüme