Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 22-03-2023 13:23   Güncelleme : 22-03-2023 13:26

Galatasaray'ın yıldızı Mertens Gençlerbirliği'nin kapısından dönmüş

Galatasaray'ın yıldızı Mertens Gençlerbirliği'nin kapısından dönmüş

Galatasaray'ın yıldızı Dries Mertens hakkında teknik direktör Fuat Çapa, gündem olacak itirafta bulundu. Detaylar haberimizde...

Süper Lig'de ve 1. Lig'de birçok takımda görev alan 2011-2013 yıllar arasında Gençlerbirliği'ni çalıştıran Fuat Çapa, Galatasaray'ın Belçikalı yıldızı Mertens hakkında konuştu. 

Fuat Çapa, "Galatasaray'ın Mertens'i transfer ettiği dönemde de konuşmuştuk. O dönemde Mertens'in Galatasaray'ın yeni yıldızı olacağını söylemiştim. Nitekim de öyle oldu; Mertens'in oynamadığı maçlarda Galatasaray hücum bölgesinde sorunlar yaşadı.

12 yıl önce

2011 yılında Gençlerbirliği'nde çalışırken Mertens'i transfer edecektik o dönem scout ekibi oyuncu hakkında olumsuz rapor verdi ve oyuncunun transferi gerçekleşmedi. Sonrasında Merter PSV'de oynadı ve ardından da Napoli'ye transfer yaptı. Kaçan balık büyük oldu diyebilirim... " dedi. 

Mertens'in performansı

Galatasaray'ın yaz transfer döneminde Napoli'den bedelsiz olarak kadrosuna kattığı 35 yaşındaki Belçikalı yıldız, 19'u ilk 11, 22 maçta forma giydi ve 6 gol, 3 asist yaptı.

3 maç oynarsa sözleşmesi uzuyor

Galatasaray'ın 1+1 yıllık opsiyonlu bir şekilde 2 yıllık sözleşme imzaladığı Dries Mertens, sarı kırmızılı formayı 3 maçta daha giyerse mukavelesindeki opsiyon geçerli olacak ve sözleşmesi bir yıl daha uzayacak.

Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin