Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 07-12-2022 09:04   Güncelleme : 07-12-2022 09:10

Arda Güler anlaşması kesinleşti... İşte Gençlerbirliği'ne gelecek isimler

Arda Güler anlaşması kesinleşti... İşte Gençlerbirliği'ne gelecek isimler

Fenerbahçe ile Gençlerbirliği arasında Arda Güler belirsizliği sona erdi. Taraflar genç yıldızın hakları için prensip anlaşmasına vardı.

Fenerbahçe, Avrupa futbolunun yeni süper yıldızı olmaya aday Arda Güler'in haklarının yüzde 100'ünü eline geçiriyor.

Arda, 2019'da transfer edilirken yetiştirici kulüp olan Gençlerbirliği'ne sonraki satıştan yüzde 20 pay verilmişti. Bu hakkın devri adına bir süredir devam eden görüşmelerde sona varıldı.

Fenerbahçe yöneticisi Özgür Özaktaç ile Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş arasındaki prensip anlaşmasının detaylarını şöyle açıkladı;

Fenerbahçe 2.5 milyon Euro ücret verecek. Zor durumdaki başkent ekibine Lemos, Nazım Sangare, Çağatay Kurukalıp, Yiğit Efe Demir ve bazı U19 Takımı oyuncularının içinde yer aldığı beş-altı futbolcu kiralık sunulacak; ücretleri de karşılanacak.

Fenerbahçe Başkan Ali Koç ile Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş yarın bir araya gelip kesin anlaşmaya varacağı belirtildi.

Arda'nın örneğin 30 milyon Euro'ya satılması halinde Gençlerbirliği'ne 6 milyon Euro verilecekti. Şimdi tüm gelir sarı-lacivertlilere kalacak. Başkent ekibinin kiralık oynatacağı gençler de tecrübe kazanacak.

17 yaşındaki futbolcu bu sezon sarı-lacivertli formayla görev yaptığı 13 maçta 3 gol ve 1 asist üretti.

 
AdminAdmin