Ankaragücü
Giriş Tarihi : 19-10-2023 11:43   Güncelleme : 19-10-2023 11:46

Ankaragücü'nün eski kalecisi yeni serüvenler arıyor

Ankaragücü'nün eski kalecisi yeni serüvenler arıyor

Bir dönem Ankaragücü'nde forma giyen kaleci Ricardo Friedrich Kalmar FF'ın tüm tekliflerini reddedip Avrupa kupalarında mücadele eden bir takımda oynamak için hareket geçti.

Geçen yıl İsveç'te yılın kalecisi seçilen Ricardo Friedrich'e kulübü yeni bir sözleşme ve futbol kariyerinin ardından kulüpte görev vermeyi teklif etti.

Brezilyalı kaleci sezon sonunda takımdan ayrılacağını ve yeni bir meydan okuma ile Avrupa Kupaları'nda mücadele edecek bir takımda forma giymeyi hedeflediğini açıkladı.

Tecrübeli kaleci ,"Dürüst olmak gerekirse benim için bir sonraki gerçekçi adımın Avrupa kupalarında oynamak olacağını düşünüyorum. Avrupa Kupası maçlarını sık sık oynamak istiyorum. Ana hedefin bu olduğu bir ortamda olmak istiyorum ve buna hazır olduğumu düşünüyorum. Başarısız olabilirim ama bunun iyi bir adım olacağını düşünüyorum. Ama önce gerçek olasılıkların ne olduğunu görmem gerekiyor" dedi.

İsveç'te kalabileceğini de açıklayan Ricardo Friedrich "Bunu göz ardı etmiyorum. Yeter ki beni zorlayacak bir şey olsun, bir şeyler katabileceğim ve bana daha fazlasını verecek bir yer olsun. Sonra kaynakları, tutkuları ve hedefleri düşünüyorum. Ben buna açığım." dedi.

Ricardo Friedrich'in takımı Kalmar FF İsveç Ligi Allsvenskan'da sezonun bitimine 4 maç kala 6. sırada bulunuyor.

Ankaragücü performansı

Ankaragücü'nde 2019-2020 ve 2020-2011 sezonlarında 1.5 sezon forma giyen Ricardo Friedrich 37 maçta 58 gol yemişti.

 
Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin