Ankaragücü
Giriş Tarihi : 09-12-2022 16:46   Güncelleme : 09-12-2022 16:50

Ankaragücü'nden flaş puan silme cezası açıklaması

Ankaragücü'nden flaş puan silme cezası açıklaması

haberleri/ankaragucu" class="taglink" title="Ankaragücü Haberleri">Ankaragücü kulübünden yapılan açıklamada kulübe puan silme cezası geleceği yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Kulüpten yapılan açıklamada;

"Camiamızın ve futbol kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bu açıklamayı yapmamız zorunlu kılınmıştır. 

Bazı ulusal ve yerel spor haber sitelerinde; doğru habere ulaşma, doğru bilgiyi yayma sorumluluğundan uzak bir şekilde, kulübümüzün TFF Ulusal Kulüp Lisans Kriterleri'ni taşımamasına yönelik puan silme cezası ile karşı karşıya kalacağına dair asılsız haberler yapılmaktadır. 

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Kulüp Lisans incelemeleri, ilgili sezon öncesinde yapılmaktadır. Kulübümüzce yapılan 2022/2023 futbol sezonu Kulüp Lisans Başvurusu, sportif, altyapı, personel, hukuki ve mali kriterlere göre Kulüp Lisans Müdürlüğü tarafından incelenmiş ve yükümlülüklerimizi eksiksiz olarak yerine getirdiğimiz belirlenmiştir. 

Kulübümüzün puan silme gibi idari yaptırımlarla karşılaşacağına dair çıkan haberlere, taraftarlarımızca itibar edilmemesi gerektiğini belirtir; tüm spor kamuoyunun bilgilerine sunarız." ifade edildi.

 
Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin