Ankaragücü
Giriş Tarihi : 04-09-2023 01:10   Güncelleme : 04-09-2023 01:12

Ankaragücü'nde Tolunay Kafkas'tan transfer açıklaması

Ankaragücü'nde Tolunay Kafkas'tan transfer açıklaması

Ankaragücü Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Trendyol Süper Lig'in 4. haftasında Fenerbahçe'ye 1-0 kaybettikleri maçta oyun anlayışlarından taviz vermeden seyir zevki yüksek bir karşılaşma izlettiklerini söyledi.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Kafkas, ilk yarı çok iyi bir futbol ortaya koyduklarını belirterek, "İkinci yarı oyunun ilk 15 dakikası kontrolü kaybettik. Bu da doğal. Çok kaliteli ayaklara sahip bir takım var karşımızda. Aslında biz atsak ilk golü maçı kazanabilirdik. Oyun anlayışımızdan taviz vermedik. Seyir zevki yüksek bir maç seyrettirdiğimize inanıyorum." dedi.

Tolunay Kafkas, yabancı oyuncu sayılarının fazla olduğunu ve bu yüzden transfer yapmakta zorlandıklarını anlatarak, "Elimizde yabancı oyuncular var. Onları gönderemeden alma ihtimalimiz yok. Bir ön libero transferi istiyorum." diye konuştu.

Ligin ilk 4 haftasında 2 puanda kaldıklarını da hatırlatan Kafkas, "Futbol sonuç işi. Oynanan futbolun karşılığı bu puan olmaması lazım. Hikaye masal anlatmayayım. 2 puanımız var. Gerçek olan bu." değerlendirmesinde bulundu.

Tolunay Kafkas, önlerindeki maçlarda klasik sol bekle de oynayacaklarını aktararak, "3 maçımızı deplasmanda oynadık. Özellikle Adana Demirspor maçında Yusuf Sarı var diye bir plan yaptık. Savunma yönümüz güçlü olsun diye. Puan alınca devam ettik. Burada da Cengiz ve Tadic'i hesaplamıştık, ön oyuncularımız daha rahat etsin diye. Bundan sonra klasik bir sol bekle oynayacağız. Artık Hanousek ya da Alper'le devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

 
Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin