Ankaragücü
Giriş Tarihi : 06-06-2023 20:47   Güncelleme : 06-06-2023 20:52

Ankaragücü'nde Tolunay Kafkas'tan flaş transfer ve gelecek sezon açıklaması

Ankaragücü'nde Tolunay Kafkas'tan flaş transfer ve gelecek sezon açıklaması

Süper Lig ekibi Ankaragücü, Mart ayında takımın başına getirilen teknik direktör Tolunay Kafkas ile ilgili kararını verdi.

Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden Ankaragücü Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, gelecek sezon da takımın başında olacağını açıkladı.

Tolunay Kafkas, “Yönetimle görüştük, devam edeceğiz. Ankaragücü’ne daha iyi futbol oynatacak kadro yapılandırması içinde olacağız. Ben bu takımın sadece antrenörü değil aynı zamanda taraftarıyım da. Allah bizi mahcup etmesin. İnşallah istediklerimizi yapmak istiyoruz” dedi.

Kulüp başkanı Faruk Koca’yla konuştuklarını anlatan Tolunay Kafkas, sözlerine şöyle devam etti:

“Bir yıl daha mukavelem vardı. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik şartlar çok ağır. Bizden çok başkanın bu işe motive olması, küsmemesi lazım. İsteyen istediği gibi düşünsün. Ben doğru ve dürüstçe bu kulüp için doğru bildiğimi söylerim. Başkanın burada olması lazım. Başkan ayrılırsa bu ekonomik şartlarda transfer yapmak zor. 1 milyon avro dediğiniz para 25 milyon liraya denk geliyor. Bir şeyleri doğru konuşmak lazım. Herkesin hakkını teslim etmek lazım. Bu işler kolay değil. Daha iyi bir sezon geçirmek için ortaya bir irade koyacağız.”

“BÜYÜK BİR LİSTEM VAR”

Tolunay Kafkas, takımdaki kiralık oyuncular ve transfer çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi:

“Türk oyuncularla ilgili büyük bir listem var. Gelmek isteyen ya da istemeyen oyuncular var. Yabancı isimlerle ilgili de bildiklerim ve önerdiklerim var. Potansiyel satılabilecek oyuncular da var. Yabancı oyuncular var Türkiye’den istediğim. Kiralık oyunculardan tutmak isteyeceklerimiz, ayrılmak isteyeceklerimiz var.

Kitsiou, Hanousek ve Sowe’a özellikle parantez açmak istiyorum. Onlar bu kulübün karakterleri ve oyunculuklarıyla önemli hizmetler verdiler. Kendileriyle devam etmek isterim. Sowe burada çok mutlu ve kalmak istiyor.” 

 
Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin