Ankaragücü
Giriş Tarihi : 04-09-2023 20:15   Güncelleme : 04-09-2023 20:42

Ankaragücü'nde taraftardan boykot tehditi

Ankaragücü'nde taraftardan boykot tehditi

Ankaragücü - Fenerbahçe maçından sonra stadyum çıkışında yaşanan kapı skandalının ardından Ankaragücü taraftar gruplarından Bekar Evi Çocukları (BEÇ) bir açıklama yaptı.

Açıklama şu şekilde: 

Dün akşam tribünümüzden 

Fenerbahçe maçından sonra kolluk kuvvetlerinin çıkan taraftarlarımıza karşı orantısız ve gereksiz müdahalesini anlamadık. 

Senelerdir  Ankara Emniyetini zor durumda bırakmamak, karşı karşıya gelmemek için olağanüstü bir çaba sarf etmekteyiz. 

Bu çabamızın karşıliğını da düzenli aralıklarla jop ve biber gazı gibi çağ dışı muamele ile almaktayız. 

Soruyoruz; 

- Polis teşkilatında Ankaragücü taraftarına karşı oluşan kin ve nefret duygusu nereden gelmektedir? 

-Biz Ankara Emniyetine yardımcı olmaya çalıştıkça Emniyet ile taraftarın arası neden gerilmeye çalışılmaktadır?

 -Her sene özellikle İstanbul takımlarına karşı oynadığımız müsabakalarda oluşan polis şiddetini ne ile açıklamak mümkündür?

 -Çocuk, aile ve yaşlı kişilerinde olduğu tribün kapısının önüne biber gazı atmak hangi amirin emridir? 

-Taraftarlarımız arasında astım hastası olan kardeşlerimiz dün geceyi hastanede kontrol amaçlı geçirmiş olup, kıllarına zarar gelse kim nasıl bunun hesabını verecek? 

Sorulacak sorular çok, verilecek tek mantıklı bir cevap yokken bizim diyeceklerimiz bitmedi!
Bu olayın ilk çıkış sebebi olan tribünün açılmayan kapılarına karşın yönetimi uyarıyoruz: 

Stad ile ilgili bu işi düzenleyen, organize eden görevli  kim ise çıkıp taraftarlarımızdan özür dileyip, istifasını verecek! 

Stadın ilk gününden beri çekilen bu çile tüm camia tarafından biliniyorken,  bu olay üzerinde herhangi bir çalışma sergilemeyen, binlerce insan bir kapı üzerinden çıkartmaya çalışıp ezilme riskiyle karşı karşıya bırakıp önlem almayan kim ise taraftar bilgilendirilip, bu olayın artık üstü kapatılmayacaktır! 
Tribünümüz çıkış kapısının yanında bulunan demirlerin, ivedi bir şekilde kaldırılarak ilk iç saha maçına yetiştirilmesi bizim nazarımızda tartışmaya kapalı bir konudur. 

Görevlileri bu konu ile ilgili bizzat ilgilenmeye, en hızlı şekilde aksiyon almaya davet edip, bizlerin de konuyla ilgili bilgilendirilmesini bekliyoruz. Aksi takdirde, tribünümüze gelen hiç bir kardeşimizin, hiç bir evladımızın vebalini almamak, onların burnunun bile kanamasına sebep olmamak için bundan sonra iç saha maçlarına girmeyeceğiz! 

Sorumlunun istifasından sonra yine aynı muamelenin devam etme riskine karşı tribünümüzün avukatları her maç öncesi turnikelerde bulunup, insan ahlakına aykırı her türlü işlem için suç duyurusunda bulunacaktır. 

Saygılarımızla, Bekar Evi Çocukları 

 
Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin