Ankaragücü
Giriş Tarihi : 23-05-2023 19:28   Güncelleme : 23-05-2023 19:42

Ankaragücü'nde Faruk Koca çok sert çıktı; 'Kastedene kastederiz'

Ankaragücü'nde Faruk Koca çok sert çıktı; 'Kastedene kastederiz'

Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, hakem hatalarına ilişkin 'Kastedene kastederiz.' dedi.

Koca, Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşında Başakşehir ile yapacakları maç öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca ve teknik direktör Tolunay Kafkas, Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşında Başakşehir ile 25 Mayıs Perşembe günü sahalarında yapacakları maç öncesi Beştepe Tesisleri'nde basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

İstanbul temsilcisine karşı ilk maçı deplasmanda 1-0 kaybettiklerini anımsatan Koca, "Ankaragücü camiası kupa maçlarına farklı hazırlanıyor. Bu anlamda ligde istediğimiz düzeyde değiliz ama kupada hala iddialıyız. Çok önemli bir maç, camiamız bunun bilincinde. 24 yıl sonra kupada yarı finaldeyiz. Tur atlamak için ne gerekiyorsa yapacağız. İnanıyoruz ki iyi bir oyun ve iyi bir sonuçla stattan ayrılmayı düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Süper Lig'de son oynadıkları HangiKredi Ümraniyespor maçından önce hakemlerle ilgili basın toplantısı yaptığını dile getiren Koca, şöyle devam etti:

"Yaşanılan sıkıntılarla ilgili Merkez Hakem Kurulu ve federasyon yetkililerini uyardım. Özelikle maçı yöneten hakemle ilgili dikkatlerini çekmek istedim. Bu bir oyun. Kimsenin hakkının yenmemesi lazım. İnsan ve beşer olmamız gereği herkesin hata yapma şansı var. Hatanın ötesinde yapılan şeyin kasıt ve yanlış olduğu düşüncesindeyim. Pazar günü hakem Mete Kalkavan'ın Ankaragücü'ne yanlış yaptığı ve kastının olduğu 90 dakikanın sonunda tescillenmiş oldu. Uyarılarımıza rağmen bunun devam ediyor olmasının başka bir boyuta taşındığını görüyoruz."

"Biz de dikkate almayız"

Faruk Koca, Ankaragücü'nün haklı taleplerini dikkate almayan ve adil olmayan kurumları kendilerinin de dikkate almayacağını vurguladı.

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) haziranda genel kurul yapacağına dikkati çeken Koca, "TFF seçimleri var. Federasyon yetkilileri bu kadroyla gelecekse hiç karşımıza gelmesin. En yakın destekleyicilerinden biri olarak söylüyorum." dedi.

"Özellikle hakem camiası içinde derin bir yapılanma var." ifadesini kullanan Koca, şunları kaydetti:

"Orada maalesef derin bir yapılanma var. Bu böyle biliniyor. Mağdur hangi kulüp tepki gösterirse göstersin dikkate alınmıyor. Bizi dikkate almayanları biz de dikkate almayacağız. Bedeli ne olursa olsun, nereye giderse gitsin. Adalet istiyoruz. Herkes için adalet istiyoruz. Maalesef futbolun bu hale gelmesinin sebebinin önemli bir kısmını hakem hataları oluşturuyor. Ben burada artık beşeri bir hatadan bahsetmiyorum, kasıttan bahsediyorum. Bize kastedene biz de kastederiz."

 
Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin