Ankaragücü
Giriş Tarihi : 05-09-2023 09:05   Güncelleme : 05-09-2023 09:10

Ankaragücü ve Sivasspor'dan CNN Türk'e tepki

Ankaragücü ve Sivasspor'dan CNN Türk'e tepki

Ankaragücü ve Sivasspor, CNN Türk kanalında oynadıkları ve kaybettikleri Fenerbahçe ve Beşiktaş maçları için ‘yüzümüz güldü’ denmesine tepki gösterdi.

Önceki gün Ankaragücü-Fenerbahçe'ye, Sivasspor'da Beşiktaş'a yenilmekten kurtulamadı.

“Futbolda da yüzümüz güldü”

Ankaragücü’nün Fenerbahçe’ye, Sivasspor’un ise Beşiktaş’a mağlup olduğu karşılaşmaların ardından CNN Türk kanalı sabah yayınında maçlar hakkında haber yaptı. Sunucunun Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin kazandığı maçlar hakkındaki gazete haberini göstererek “Dün akşam çifte mutluluk yaşadık diyebiliriz. Hem Filenin Sultanları hem de şu an haberde de gördüğünüz gibi futbolda da yüzümüz güldü. Süper Kanarya 1-0 ile, Kara Kartal ise 2-0 ile maçların galibi oldu.” demesi dikkat çekti.

Ankaragücü özür bekliyor

Ankaragücü olay sonrasında bir açıklama yaptı ve kanaldan özür beklediklerini ifade etti.

Açıklama şöyle:

"Özel bir haber kanalında; kulübümüzün ve yine Anadolu'nun köklü kulüplerinden Sivasspor'un son karşılaşmalarında aldığı mağlubiyetleri rakiplerinin bir zaferi ve ülkenin mutluluğu gibi lanse edilmesini üzülerek takip ettik.

İlgili yayın kuruluşu ve programın sunucusunu kınıyor, Ankaragücü ve spor camiasından derhal özür dilemesini bekliyoruz."

“Hadsiz bir yayınla karşı karşıya kaldık”

Sivasspor, CNN Türk’ün yayının ardından sunucunun maçlar hakkında söylediklerine tepki gösterdi. Sivasspor resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda yayın hakkında şu ifadelere yer verildi: “CNN Türk kanalında, Sivasspor’umuzun ve ligimizin güzide kulüplerinden Ankaragücü’nün hafta sonu oynadıkları maçlarda aldıkları mağlubiyeti rakiplerinin bir zaferi ve ülkemizin mutluluğu gibi lanse edildiği hadsiz bir yayınla karşı karşıya kaldık.”

“ Sivas’ın ve Ankara’nın coğrafi ve tarihsel konumdan bir haber, binlerce yıllık tarihlerini görmezlikten gelen, Anadolu’nun iki güzide takımını tıpkı yabancı bir takıma karşı alınmış galibiyet gibi anlatan program yapımcılarını ve sunucusunu bu taraflı ve yanlı söylemlerinden dolayı nefretle kınıyoruz. “

Sivasspor, CNN Türk’teki yayın hakkında yaptığı paylaşımda kanaldan özür beklendiğini şu sözlerle vurguladı: “Bu hadsiz “Mutluluktan” dolayı ilgili kanal ve programın sunucusundan başta Sivasspor ve Ankaragücü camiaları olmak üzere bütün Anadolu kulüplerinden derhal özür dilemelerini bekliyoruz.”

 
Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin