Güncel
Giriş Tarihi : 23-11-2015 08:42   Güncelleme : 23-11-2015 08:42

Barcelona oynadı Real Madrid seyretti

Önceki gece oynanan El Clasico'da Katalanlar, 105 saniyede 40 pas yaptı, Suarez'in son vuruşuyla topu ağlara yolladı.

Barcelona oynadı Real Madrid seyretti

Önceki gece oynanan El Clasico'da Katalanlar, 105 saniyede 40 pas yaptı, Suarez'in son vuruşuyla topu ağlara yolladı.


Dün oynanan El Clasico maçında Real Madrid'i 4-0 yenen Barcelona, pas futbolunda yeni bir tarih daha yazdı.


Karşılaşma boyunca futbolcular sahada basmadık yer bırakmazken, 648 pasın 564'ünde başarılı oldu. Sahanın her yerinde pas alışverişi yapan Katalanlar yüzde 87'lik bir pas isabeti yakalarken, atılan ilk golde de topu Real Madrid'li futbolculara göstermedi.

105 SANİYEDE GELEN GOL

Maçın 8 dakika 20. saniyesinde topla buluşan Mascherano golün başlangıcını yapan isim oldu. Mascherano ile birlikte başlayan pas trafiği Alba, Pique, Neymar, Dani Alves, Rakitic, Iniesta, Busquets ve Sergi Roberto'nun toplam 40 kez dokunuşu, dakika 10:05'i gösterdiğinde Luis Suarez'in vuruşuyla filelerle buluştu.

GÜNÜN SORUSU: REAL MADRID ORTA SAHASI NEREDE?

Maç boyunca eleştiri oklarının hedefinde olan Benitez'in sistemi de başarısız olduğu kadar dikkat çekiciydi. Benitez'in, Toni Kross ve Modric ikilisini savunma ağırlıklı kullanma isteği Madrid orta sahasının yok olmasına neden oldu. Maçın 30. dakikasında ekrana gelen bir pozisyon sırasında orta saha çizgisi ve Barcelona ceza alanı çizgisi arasında sadece Katalan futbolcuların olması "Madrid orta sahası nerede" sorusunu da beraberinde getirdi.

Barcelona'nın özellikle topu sıkılmadan dolaştırması kadar ileride kurduğu üçgenlerle yaptığı baskı da maçın seyrini değiştiren bir diğer etken oldu.