Güncel
Giriş Tarihi : 13-08-2015 12:34   Güncelleme : 13-08-2015 12:34

Mourinho Eva Carniero'dan özür dilesin!

Chelsea Menajeri Jose Mourinho'nun takım doktoru Eva Carniero'ya getirdiği yasaklar büyük tepki çekti.

Mourinho Eva Carniero'dan özür dilesin!

Chelsea Menajeri Jose Mourinho'nun takım doktoru Eva Carniero'ya getirdiği yasaklar büyük tepki çekti. Liverpool'un eski sağlık ekibi başkanı Mourinho'nun, Carniero'dan özür dilemesi gerektiğini savundu. İngiltere Futbol Sağlık Birliği'nin başkanı da Carniero'ya haksızlık yapıldığı görüşünde...

Chelsea ile Swansea'yi karşı karşıya getiren maçın uzatma dakikalarına 2-2'lik eşitlikle girilmişti. Chelsea'nin yıldızı Eden Hazard bitime çok kısa bir süre kala sert bir müdahale ile kendisini yerde buldu.

Bunun üzerine takım doktoru Eva Carniero süratle sahaya girdi. Bu, Hazard'ın tedavi için kenara alınması anlamına geliyordu. Chelsea o sırada zaten 10 kişi mücadele ettiği için menajer Mourinho takım doktoruna büyük tepki gösterdi.

Hazard'ın tedavi gerektirecek bir sakatlığı olmadığını savunan Mourinho, Eva Carniero'nun ani bir refleksle sahaya girerek takımı yenilme riskiyle karşı karşıya bıraktığını savundu. Carniero'nun futboldan anlamadığını iddia eden Mourinho, kadın doktorun kulübeye antrenmanlara, hatta takım oteline girmesini dahi yasakladı.

Mourinho'nun yasaklarına tepkiler de gecikmedi. Ünlü yorumcu Gary Lineker sosyal medya hesabından; "Başvuranların futboldan anlaması gerektiği düşünüldüğünde Chelsea sağlık ekibinde çalışmayı düşünebilirim. Bunun için herhangi bir tıbbi bilgi gerekip gerekmediğinden ise emin değilim" mesajını gönderdi.

Liverpool'un eski sağlık ekibi başkanı Peter Brukner, Mourinho'nun, Carniero'dan özür dilemesi gerektiğini savundu. Brukner'e göre Carniero nasıl Mourinho'ya taktik veremezse, Portekizli menajerin de takım doktorunun işine karışma hakkı bulunmuyor.

İngiltere Futbol Sağlık Birliği'nin başkanı da Carniero'ya haksızlık yapıldığı görüşünde... Bir futbolcunun sağlığının her şeyden önemli olduğunu vurgulayan Birlik, Carniero'nun en doğru kararı verdiğini savundu.