MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 11-08-2015 08:08   Güncelleme : 11-08-2015 08:08

Gökçek'ten müjde mi oyalama mı?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Sabah Ankara Spor Yazarı Ali Erdoğan'a konuştu.

Gökçek'ten müjde mi oyalama mı?

TSYD Futbol Turnuvası finalinde Osmanlıspor Gençlerbirliği karşılaşmasını izlemeye gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Sabah Ankara Spor Yazarı Ali Erdoğan'a konuştu.

Gazete haberi iki müjde olarak verirken Melih Gökçek'in söyledikleri topu taca atmak izlenimi yarattı.

19 Mayıs Stadı

"Ne güzel stat. İki takımda iyi futbol oynuyor. Daha da iyi olacaklar" sözleriyle geçiştirmeye çalıştı ama yılların yarasına parmak bastı: "Evet 19 Mayıs tarihi bir stat. Ancak ömrünü tamamladı. Artık yıkılıp yenisi yine buraya yapılacak. Proje hazır. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız ve bakanımızın talimatlarını bekliyoruz. Kısa sürede kazmayı vurur, başkentlilere layık bir stat yaparız. Başkentliler ve başkent takımları sabırlı olsun."

Ankaragücü

Gökçek'e Ankaragücü'nü de sordum. Ama İlhan ağabey, "Ali hep Ankaragücü diyorsun. Gençlerbirliği'ni unutuyorsun" şakasını yaptı. Gökçek, Ankaragücü'ne şu ana kadar 5 milyon lira yardım yaptıklarını, amatör kulüplere destek olduklarını söylerken araya yine İlhan ağabey girdi ve "Başkan bize yok mu" diyerek takıldı. Ankaragücü'nü şampiyon yapacaklarını ancak o dönemde rahat bırakılmadıklarını ifade eden Gökçek, Ankaragücü camiasını rahatlatacak mesajı verdi: "Bu hafta sonu iş adamlarıyla toplantı yapıp sorunu çözmeye çalışacağım. Büyük bir ihtimalle sorun çözülecek. Ankaragücü de rahat bir nefes alacak."