Basketbol
Giriş Tarihi : 20-03-2015 09:27   Güncelleme : 20-03-2015 09:27

TED Ankara Kolejliler'in işi zor

Rönesans TED Ankara Kolejliler, ligin son bölümünde kritik maçlar oynayacak.

TED Ankara Kolejliler'in işi zor

Başkent ekibi, ligin son bölümünde kritik maçlar oynayacak.

Kırmızı-lacivertlilerin Başantrenörü Burak Gören, Anadolu Efes galibiyetini festivale çevirmeyeceklerini belirtip, “Önümüzde 8 onur haftamız var” diye konuştu.

Rönesans TED Ankara Kolejliler’in Başantrenörü Burak Gören, son yılların en çekişmeli liginin oynandığını ifade edip, “Kendimize 8 onur haftası sloganı koyduk’ dedi.
Gören, kazandıkları Anadolu Efes maçının özgüvenlerini yerine getirdiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Ligde; Anadolu Efes, F.Bahçe Ülker, Banvit, Darüşşafaka, P.Karşıyaka ve Galatasaray gibi üst seviye takımlar mücadele ediyor. Bizim pozisyonumuzda birçok takım bu ekipleri yendi. Biz de yendik. Herkesin herkesi yenebileceği bir lig oynanıyor. Anadolu Efes galibiyetini bir “festivale” çevirmeyeceğiz. Ayaklarımız yere basarak devam edeceğiz. Alabildiğimiz kadar galibiyet alıp, Kolej camiasına yakışır şekilde ligi bitirme hedefindeyiz. Her galibiyet takımları sıralamada yukarı, her yenilgi de aşağı götürecek. Son 10 yılda, 8-9 galibiyet ligde kalmak için yeterliydi. Bu sene bitime 8 hafta kala düşme potasındaki takımların 5-7, bizim 8 galibiyetimiz var. Radikal bir kararla takıma büyük katkı sağlayan Marques Green ile yolları ayırdık. Takımdaki problemleri bilen olarak bu kararı almak zorundaydık. Onun kafasındakiyle bizimki uyuşmadı. Yönetim de kararımızın arkasında durdu. Green ile yolları ayırmadan önce oyun kurucu için arayış içindeydik. 2 takviye yaptık. J. Brian Florence ve Kalin Lucas’a “gelip takımı kurtaracaklar” gözüyle bakmadık, onlardan takımın parçası olmalarını bekliyoruz.”

TED Ankara Kolejliler ligin 23. haftasında, lider Fenerbahçe Ülker ile 23 Mart Pazartesi günü kendi evinde karşı karşıya gelecek.