MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 05-05-2022 08:08   Güncelleme : 05-05-2022 08:12

Ankaragücü'nde Faruk Koca'dan mali yapı açıklaması

Ankaragücü'nde Faruk Koca'dan mali yapı açıklaması

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, "Ankaragücü mali olarak da önünü görebilen, hedefe yürüyen bir kulüp haline geldi" dedi.

Geçen yıl Süper Lig'den düştükten sonra bu sezon tekrar Süper Lig'e yükselmelerinin önemli bir sportif başarı olduğunu belirten Koca, "Mali olarak da Ankaragücü'nün önünü açtık, 10 yıllarca birikmiş sıkıntıları aşmak kolay değildi. Ankaragücü mali olarak da önünü görebilen, hedefe yürüyen bir kulüp haline geldi. İhtiyacı yok mu tabii ki var ama Ankaragücü 'para ödemiyor' eleştirilerinin artık olmadığı bir kulüp haline geldi. Yeterli mi, önümüzdeki sezon Süper Lig'de oynayacağız, bütün Ankara'nın dinamiklerini katmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız." şeklinde konuştu.

Koca, "Bu kulübü artık Süper Lig'den düşen bir kulüp halinden çıkartmamız gerekiyor, böyle bir kaosu yaşamaması gerekiyor, bu Ankaralıların ayıbı olur." dedi.

Süper Lig'deki planlarına ilişkin de Koca, "Süper Lig'deki rakiplerimiz çok büyük kulüpler. Ankaragücü önümüzdeki sezon Süper Lig'de gerçekten camiamızın beklentisinden daha öte bir futbol oynayacaktır. Ankaragücü maalesef hak ettiği yerde olamadı, kesinlikle Ankaragücü'nün dünyada tanınan bir futbol kulübü olması gerektiğine inanıyorum. Ankaragücü'nü o beklenilen yere getirmek için elimizden geleni yapacağız, tabii ki hazırlıklarımız var, iki aydır Türkiye'de ve dünyada bir çok futbolcuyu izliyoruz." ifadelerini kullandı.

Ankaragücü hep sürpriz yapacak

Şampiyonluğu başkentin simgesi 'Atakule'nin de sarı-lacivertli renklere bürünmesini de değerlendiren Koca, "Atakule Ankara'nın sembolü sarı-lacivertli renklerle süslendi, ilkleri yaşıyor, camiamız için de sürpriz oldu. Ankaragücü hep sürprizler yapacak, Süper Lig'de de büyük sürprizler yapacağına inanıyorum. Camiamız şundan emin olsun Ankaragücü'nün önü açık, inşallah daha iyi yerlerde olacaktır." dedi.