B.B Erzurumspor
Giriş Tarihi : 22-02-2022 09:54   Güncelleme : 22-02-2022 10:01

Ankaragücü'nün rakibi B.B.Erzurumspor skoru koruyamıyor

Ankaragücü'nün rakibi B.B.Erzurumspor skoru koruyamıyor

Ankaragücü'nün hafta sonunda konuk olacağı B.B.Erzurumspor son zamanlarda skoru koruyamıyor.

Lider Ankaragücü'nün 8 puan arkasında 3. sırada bulunan ve şampiyonluk kovalayan B.B.Erzurumspor son 3 maçında öne geçmesine rağmen sahadan beraberlikle ayrıldı.

B.B.Erzurumspor Ümraniyespor ile 3-3, Eyüpspor ve Adanaspor ile de 1-1 berabere kaldı.

Adeta gol düellosu şeklinde geçen maçta Ümraniyespor deplasmanında iki kez yenik duruma düşen B.B. Erzurumspor 54. dakikada Mustafa Yumlu'nun golüyle öne geçmesine rağmen 73. dakikada Bammou'nun golüne engel olamadı ve sahadan 1 puanla ayrıldı.

Daha sonra Eyüpspor ile evinde zorlu bir maça daha çıkan B.B.Erzurumspor 82. dakikada Oltan Karakullukçu ile öne geçti. Ancak 87. dakikada Cenk Ahmet Akkılıç'ın golüyle 2 puan daha kaybetti.

Son olarak Adanaspor deplasmanına çıkan B.B.Erzurumspor, 55. dakikada Novikovas'ın golüyle öne geçti. Ancak 9 dakika sonra gelen Amadou Ciss'in golüne engel olamadılar.

BB Erzurumspor Teknik Direktörü Yücel İldiz Adanaspor maçı sonrası yaptığı açıklamada , "Gollerden sonra gereksiz bocalamaya giriyoruz" diyerek durumu özetledi.

Goller ve dakikaları

B.B.Erzurumspor'un son 3 maçta attığı ve yediği goller:

Ümraniyespor-B.B.Erzurumspor: 3-3 (4 ve 73. dakika Bammou, 36. dakika Onur Ayık) (Ümraniyespor),  (31 ve 54. dakika Mustafa Yumlu, 52. dakika Eren Tozlu) (B.B.Erzurumspor)

B.B. Erzurumspor-Eyüpspor: 1-1 (82. dakika Oltan Karakullukçu) (B.B.Erzurumspor), (87. dakika Cenk Ahmet Akkılıç) (Eyüpspor)

Adanaspor-B.B.Erzurumspor: 1-1  (55. dakika Novikovas) (B.B.Erzurumspor), (64. dakikada Amadou Ciss) (Adanaspor)