MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 01-02-2022 09:53   Güncelleme : 01-02-2022 09:57

Ankaragücü'nün transfer yasağı için ne kadar borcu var

Ankaragücü'nün transfer yasağı için ne kadar borcu var

Ankaragücü’nde, transfer yasağına konu olan, geçmiş dönemde sarı-lacivertli formayı giyen ancak alacakları ödenmediği gerekçesi ile FIFA’ya giden 9 oyuncu var.

Bu 9 dosyadan ikisinin durumu farklı. Nduka Ozokwo’nun 400 bin Euro, Ricardo Friedrich’in ise 142 bin 500 Euro alacağı görünüyor. Nduka’nın görüşmelerde kendisine verileceği belirtilen dairenin satışı için istenilen vekaletnameyi gönderdiği, oyuncunun alacağının yüzde 70’e yakınının da ödendiği belirtiliyor.

Brezilyalı kaleci Ricardo Friedric’in alacaklarının da 6 takside bölündüğü, ilk 3 taksidin de ödemesinin gerçekleştiği ifade ediliyor.

3 OYUNCU SÜPER LİG’DE FORMA GİYİYOR

Ankaragücü’nün geçmiş dönemde formasını giyen ve yasağa konu olan diğer oyuncularının alacakları ise şöyle: Konrad Michalak (130 bin 500 Euro), Hector Canteros (258 bin Euro), Ante Kulusiç (180 bin Euro), Michal Pazdan (375 bin Euro), Saba Lobjanidze (99 bin 500 Euro), Joseph Paintsil (141 bin 500 Euro), Idris Voca (264 bin 500 Euro)

Bu oyunculardan Saba, Hatayspor, Konrad Michalak ise Konyaspor’da, Süper Lig kariyerlerine devam ediyor.

Yönetim cephesi Michal Pazdan, Ante Kulusiç, İdriz Voca, Joseph Paintsil, Hector Canteros, Saba Lobjanidze ve Kondrad Michalak ile görüşmelerini sürdürüyor. 2 taraf, orta yolu bulma konusunda karşılıklı teklifler sunuyor.

Luzern Kulübü ile İdriz Voca’nın, Rosenberg Kulübü ile de Torgeir Börven’in bonservisinden dolayı transfer yasağının olduğu, bu kulüplerle de temasların hızlandırıldığı dile getiriliyor. Borven de Süper Lig ekiplerinden Gaziantep FK forması giyiyor.

HÜCUM HATTINA OYUNCU ALINMASI GÜNDEMDE

Ankaragücü’nde, transfer tahtası açılırsa öncelik hücum hattına oyuncu alınması yönünde. Attığı 9 golle takımın şu andaki en golcü ismi konumundaki Eren Derdiyok’a hem alternatif hem de destek olması için forvet hattının güçlendirilmesi planlanıyor. Kulüp Başkanı Faruk Koca ve Teknik Direktör Mustafa Dalcı, ara dönemde takıma bir oyuncu takviyesi yapmayı düşündüklerini, şartların uygun olması halinde belki ikinci bir oyuncunun daha Beştepe’ye gelmesinin mümkün olabileceğini söylüyor. Ara transfer dönemi 8 Şubat Salı günü sona erecek.