Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 30-01-2022 09:57   Güncelleme : 30-01-2022 10:02

Gençlerbirliği'nden gündem transfer yasağı

Gençlerbirliği'nden gündem transfer yasağı

Spor Toto 1. Lig’de ikinci yarıya iyi başlayamayan ve oynadığı 3 maçı da kaybeden Gençlerbirliği’nde lige verilen ara sonrasında yeni bir sayfa açma hedeflenirken, ilk etapta mevcut transfer yasağının kaldırılması için girişimlere hız verilmiş durumda.

Deplasmanda 3-1 kaybedilen Manisa FK maçı sonrasında, yönetime istifasını sunan ancak bu talebi kabul edilmeyen Teknik Direktör Metin Diyadin’in, görevi yeniden kabul etmesinin altında, transfer yasağının kaldırılacağına dair yönetimden güvence aldığının olduğu öğrenildi.

Sezonun ilk yarısı devam ederken, kadro derinliğine sahip olamadıkları için zorluklar yaşadıklarını dile getiren Diyadin, bu olumsuzluklara, sakatlıklar, cezalar ve takımdan ayrılan oyuncuların eklenmesi ile sıkıntının daha da büyüdüğünün altını çizmişti.

Ara dönemde diğer takımların kadrolarına takviyeler yaptığına işaret eden Diyadin’in, yöneticilerle yaptığı durum değerlendirmesinde, transfer tahtasının açılması durumunda, kadroya almayı düşündüğü isimlerle ilgili listesinin hazır olduğunu ilettiği öğrenildi.

SEZON BAŞINDA KADRO GEÇ OLUŞTURULDU

Gençlerbirliği’nde geçmiş dönemde forma giyen oyunculardan; Zargo Toure, Floyd Ayite ve Srdjan Sipridonavic’ten kaynaklı transfer yasağının toplam borcun 3.5 milyon Euro olduğu, ancak ilk etapta 1 milyon Euro ödenmesi durumunda, ara transfer döneminde geçici olarak transfer tahtasının açılacağı belirtiliyor.

Kırmızı-siyahlı takıma, sezon başında da Giovanni Sio’dan kaynaklı transfer yasağı gelmiş, Beştepe yönetimi bu yasağı kaldırdıktan sonra, diğer takımlara göre daha geç tarihlerde yeni sezon kadrosunu yeni isimlerle güçlendirmişti.

Gençlerbirliği'nde yöneticilerin dava konusu oyuncular ve yetkilileri ile temas kurup, transfer yasağını kaldırmak için gerekli girişimlere hız verdiği ifade ediliyor.