Güncel
Giriş Tarihi : 28-01-2022 09:29   Güncelleme : 28-01-2022 09:31

Kavalıderem Derneği yeni başkanı Halil Yurtkuran oldu

Kavalıderem Derneği yeni başkanı Halil Yurtkuran oldu

Halil Yurtkuran, “semtimiz için önem taşıyan kararların, oluşturulacak mahalle konseyi ile değerlendirilerek verilmesi yolunda adımlar atacağız” dedi.

Kısa adı “Kavaklıderem” olan Kavaklıdere Dayanışma ve Güzelleştirme Derneğinin olağan Genel Kurulu yapıldı ve yeni yönetim kurulu belirlendi.

Dernek Genel Merkezinde yapılan Genel Kurulda belirlenen 5 kişilik yönetim kurulu ilk toplantıda görev bölümü yaptı. Başkanlığa Tunalı Hilmi Caddesi sakinlerinden Halil Yurtkuran seçildi. Güliz Delikoç Başkan yardımcısı olurken Lale Baturalp, F.Didem Genç ve Besim Güçtenkorkmaz, Yönetim Kurulunda üye olarak görev aldı.

Derneği yeni Başkanı Halil Yurtkuran, Ankara’nın en gözde semti ve her gün binlerce kişinin uğrak yeri olan Kavaklıdere semti ile semtin imza markası olan Tunalı Hilmi Caddesi’nin sorunlarının çözümü için semt halkı ile dayanışma içinde olacaklarını belirtti.

Kavaklıdere’de yaşamı kolaylaştırıcı ve çevreci projeler geliştirerek, semte en iyi şekilde hizmet etmeye çalışacaklarını ve mahalle bilincini geliştirmeye çalışacaklarını ifade eden Yurtkuran, mahallelinin dernek çalışmalarına daha fazla katılımını beklediklerini söyledi. Yurtkuran, “semtimiz için önem taşıyan kararların, oluşturulacak mahalle konseyi ile istişare edilerek verilmesi yolunda adımlar atacağız” dedi.
Tunalı Hilmi Caddesinin cazibe merkezi olma özelliğini de arttırmak istediklerini belirten Yurtkuran, bu önemli caddenin tek araba geçişine izin verilecek şekilde daraltılması ve yaya yollarının genişletilmesi için çaba göstereceklerini de ifade etti.