Güncel
Giriş Tarihi : 06-12-2021 14:49   Güncelleme : 06-12-2021 15:26

Divit Nedir?

Divit Nedir?

Eski zamanlarda kalemler çok daha farklı modellere sahiptir. Mürekkepli kalemlerin yerini her ne kadar farklı birçok kalem dolduruyor olsa da günümüzde nostalji seven birçok birey bulunuyor. Divit , mürekkep hokkası ve kalem kutusundan oluşan yazı takımlarına verilen bir isimdir . Özellikle iş yeri sahiplerinin masasında sıkça rastlanan divit adlı ürünler Osmanlı devletinden bu yana kullanımını devam ettirmektedir.

Divit kalem türleri mürekkebe batırılarak kullanılıyor . Bu tarz kalemlerden mürekkep haznesi bulunmuyor . Özellikle hediye alternatifleri arasında yer alıyor . Divit kalemlerin tüylü olanları ise çok daha eski bir tarihe sahip . Antik çağda kullanılan divit kalemler genellikle tüylü bir yapıya sahiptir. Sevdiklerinize anlamlı hediyeler aradığınızda divit kalemleri tercih edebilirsiniz .

Divit Kalem Nereden Alınır ?

Farklı modellerde bulunan divit setleri günümüzde yalnızca hediyelik eşya satan bazı yerlerde veya büyük kırtasiyelerde satılmaktadır .Lakin online platformlarda bu ürünlere rastlamak mümkündür . Sizler de divit kaleme https://www.guvensanat.com/divit sitesi üzerinden sipariş vererek sahip olabilirsiniz.