Galatasaray
Giriş Tarihi : 02-11-2021 08:23   Güncelleme : 02-11-2021 08:26

Galatasaray'da 3 imza birden

Galatasaray'da 3 imza birden

Galatasaray, devre arası transfer döneminden önce iç transferde atağa geçti.

Kulüp; Taylan Antalyalı ile 4 yıllık, Christian Luyindama ile 2 yıllık, İsmail Çipe ile de 1 yıllık yeni sözleşme imzalandığını açıkladı.

Yeni sezona iyi bir başlangıç yapamayan Galatasaray, devre arası transfer dönemi başlamadan iç transferlere hız verdi. Taylan Antalyalı, Christian Luyindama ve İsmail Çipe ile nikah tazeleyen kulüp, sosyal medya hesaplarından taraftarına müjdeli haberi verdi.

Sarı Kırmızılılar; Taylan Antalyalı ile 4 yıllık, Christian Luyindama ile 2 yıllık, İsmail Çipe ile de 1 yıllık yeni sözleşme imzalandığını açıkladı. Ancak sözleşme ilgili herhangi bir detay paylaşılmadı.

Galatasaray'dan peş peşe yapılan açıklamada, ''Taylan Antalyalı, 4 yıl daha Galatasaray'ımızda! Christian Luyindama, 2 yıl daha bizimle! İsmail Çipe, 1 yıl daha sarı kırmızı formayla!'' ifadeleri kullanıldı.

Yeni sözleşmenin ardından Christian Luyindama yaptığı ilk açıklamada, "Galatasaray'la yeni sözleşme imzaladığım için çok mutluyum. Bana güvendikleri için mutluyum. Bu beni daha da motive edecek. Galatasaray için elimden geleni yapmaya devam edeceğim." dedi.

2019-2020 sezonu başında Erzurumspor'dan 4 milyon TL imza parasıyla kadroya katılan Taylan Antalyalı, ilk sezonunda 2 milyon TL, ikinci sezonunda 2.2 milyon TL kazandı. Bu sezon 2.5 milyon TL garanti ücret alan 27 yaşındaki orta saha, önümüzdeki sezon ise 3 milyon TL kazanacaktı. Güncel piyasa değeri 5.5 milyon euro olan Taylan Antalyalı, Galatasaray formasıyla çıktığı 76 maçta 2 gol, 8 asistle skora katkı sağladı.