Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 21-10-2021 12:00   Güncelleme : 21-10-2021 12:02

Gençlerbirliği'nde Eleke'den flaş açıklamalar

Gençlerbirliği'nde Eleke'den flaş açıklamalar

Gençlerbirliği’nin yıldız isimlerinden Blessing Eleke, kulüp YouTube kanalına özel açıklamalarda bulundu. Takıma transferin son günlerinde katılan Nijeryalı golcü, kısa sürede takıma uyum sağlama sebeplerini, Sandro Lima ile iyi bir ikili olmalarını ve kariyerine dair önemli basamakları anlattı.

Gençlerbirliği’ne geliş sürecini anlatan Eleke, Belçika’da işlerin istediği gibi gitmediğini, sakatlık ve COVID-19 virüs sebebiyle form tutmakta zorlandığını anlattı ve şunları söyledi:

“Herkese benim hakkımda ne kadar hatalı düşündüklerini göstermek istedim. Her şeyin olması gerektiği gibi ilerlemesi için ve gerçek Blessing’in kim olduğunu göstermek için bu meydan okumayı kabul ettim.”

Daha önce Gençlerbirliği forması giymiş Isaac Promise ve Tijani Babangida’dan da övgüyle bahseden Eleke, “Biz Nijeryalılar gittiğimiz her yerde izler bırakırız. Her zaman iyisi olmak ister ve bunun için çabalarız. Onlar gibi benim de iyi izler bırakacağımı düşünüyorum.” dedi.

Takıma kısa sürede uyum sağlayan golcü oyuncu, uyum sorunu yaşamamasını da şu sözlerle anlattı:

“Buraya geldiğimde bir ailenin içine girmiş gibi hissettim. Geldiğim zaman sanki yeni bir oyuncu değil de, takımda halihazırda oynayan bir oyuncu gibi hissettim. Herkes beni olumlu bir şekilde karşıladı. Takım iyiydi ve takımda iyi oyuncular vardı. Ben de bunun üstüne gittim ve onlarla etkileşime girdim, arkadaşlık kurdum. Neleri doğru yapacağımızı konuştuk. Her şey de yolunda gitti.”

Takımın bir diğer golcü oyuncusu Sandro Lima ile de iyi bir ikili olduklarını söyleyen Eleke, Sandro Lima ile ilk geldiği günlerde bir konuşma gerçekleştirdiklerini ve birbirlerine olan güvenlerinin sahaya yansıdığını söyledi:

“Sandro’yu iyi bir Brezilyalı oyuncuydu. Daha sonra birkaç şey gördüm ve onunla bir konuşma gerçekleştirdim. Ona dedim ki: “Kardeşim, daha önceleri işler istemediğin şekilde yürümüş olabilir ama artık ben buradayım, görevlerimiz var ve bunları en iyi şekilde yerine getirelim.” O da beni anladı ve rahatlamış hissetti. Sahadayken ona sahanın dışında neler yaşadığını düşünmemesi gerektiğini söyledim, iyi bir oyuncu olduğunu söyledim. Benim kendime inandığım gibi onun da kendine inanmasının en iyisi olduğunu söyledim”

Taraftarlara da seslenen Eleke, taraftarın desteği olmadan bir şey başarmanın güç olduğunu ve bu desteği hep hissetmek istediklerini şu sözlerle dile getirdi:

“Taraftara söyleyebileceğim tek bir şey var: “En iyi Blessing” halen burada değil. Bizi desteklemeye devam edin; Ben de herkesi gururlu ve mutlu etmeye devam edeceğim. Dediğim gibi, takımı desteklemeye devam edin ve her şeyin güzel işlemesini sağlayın. Sizler olmadan bunu tek başıma yapamam. Beni desteklemeye devam edin.”