MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 21-10-2021 09:31   Güncelleme : 21-10-2021 09:35

'10 bin taraftarımız gelirse Eryaman'da bir tane takım maç alamaz!

'10 bin taraftarımız gelirse Eryaman'da bir tane takım maç alamaz!

Ankaragücü Basın Sözcüsü Gökalp Üstün, teknik direktör Mustafa Dalcı ve futbolcuların her maç yüreklerini sahaya koyduklarını belirtti.

"22 Ekim Cuma günü sahamızda Manisa Futbol Kulübü'nü ağırlayacağız. Manisa ekibinin ardından Eyüpspor ve Bereket Sigorta Ümraniyespor ile karşılaşacağız. 3 zorlu maçın hepsine galibiyet parolasıyla çıkacağız." 

Üstün, Bereket Sigorta Ümraniyespor ile aynı puanla liderliği paylaştıklarını anımsattı.

"İstanbul ekibinin son 5 maçında 2 galibiyeti var. Ümraniyespor'un grafiğine göre azalan bir eğrisi var. Biz son 5 maçın 4'ünü kazandık. Bizim grafiğimiz yukarıda. Bu çok önemli. Bizim daha iyi gittiğimizi yorumlayabiliriz."

"Bu armanın sevdalısıyız. Gururluyuz, güçlüyüz Ankaragüçlüyüz. Gurur duyuyoruz Ankaragüçlü olmaktan ama ne yazık ki Eryaman Stadı'na gidip tribüne baktığınızda gurur duyulacak bir tablo yok. Taraftarımızın aşı olması lazım. Aşını oldun mu biletlerimiz çok ucuz. Biletler fiyatlarımız 20 ila 40 lira arasında. Taraftarı tribüne çekmemiz lazım. Ankaragücü'nün 12'nci gücü taraftarı. 12'nci gücün burada ayaklanması ve takımı yalnız bırakmaması lazım. 10 bin taraftarımız gelirse Eryaman Stadı'nda hiçbir takım maç alamaz."